Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
POLITYKA PRYWATNOŚCI ZOBACZ
 
^Góra strony

Apele

Apele

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W KAMIENIU MAŁYM


28 kwietnia 2017 r. odbył się  uroczysty apel, na którym żegnaliśmy  tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Naszą szkołę w bieżącym roku szkolnym ukończyło 18 uczniów technikum  oraz 29 słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych.
Na szkolną uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Romuald Gawlik Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Pan Marcin Cyganowski Wicestarosta Powiatu Gorzowskiego, pan Paweł Łopatka Wiceburmistrz Miasta i Gminy Witnica,  Pan Czesław Hładki Radny MiG Witnica oraz członek Zarządu Lubuskiej Izby Rolniczej, Pan Marian Grzywacz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy oraz  Pani Anna Szkoda Przewodnicząca Rady Rodziców. Pan Józef Kruczkowski Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego, który  nie mógł osobiście przybyć na apel, przesłał naszym absolwentom podziękowania za zaproszenie oraz życzenia dalszych sukcesów zaś Pani Czesława Bocheńska Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Małym, przekazała uczniom duży kosz z przepysznymi ciastkami.
Goście w trakcie Swoich wystąpień gratulowali uczniom ukończenia szkoły, życzyli sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych.
Ważnym punktem  spotkania, było wręczenie nagród, listów pochwalnych, świadectw ukończenia szkoły oraz zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursów absolwentom Zespołu Szkół  CKR w Kamieniu Małym.
Dyrektor szkoły Pan Ryszard Nowicki wyróżnił następujących uczniów: Marcina Mastalerczuka za sukcesy odniesione w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu krajowym ( konkursy bhp w  rolnictwie, OWiUR- finalista), Jakuba Majdera za dobre wyniki w nauce, Agatę Wachowiak za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, Martę Rodak za udział w konkursach i olimpiadach zawodowych, Roksanę Kudrelek za udział w konkursach zawodowych i zawodach sportowych.
Miłą i bardzo wzruszającą chwilą, było wręczenie przez Pana Ryszarda Nowickiego listów gratulacyjnych, skierowanych do rodziców nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Następnie wychowawcy klas Pani Wioletta Czerwińska  i Pani Helena Stupak, wręczyły świadectwa ukończenia szkoły zaś Pan Ryszard Nowicki wręczył słuchaczom zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu zawodowego.
W trakcie  uroczystego pożegnania tegorocznych absolwentów  padło wiele wzruszających słów, skierowanych do kończących szkołę,  młodsi koledzy pożegnali absolwentów, wręczając drobne upominki i kwiaty. Apel zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich, których wspomagali wychowawcy pani Janina Kucharska i Pan Krzysztof Przybyła.
 
R.W.

 

GALERIA


Apel Bożonarodzeniowy


Dnia 22.12.2016 r. odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. W magiczny nastrój świąt wprowadziła nas młodzież kl. I TKR i I TWŻ z pomocą starszych kolegów i koleżanek.
Było wspólne kolędowanie, przypomnienie zwyczajów i obrzędów wigilijnych oraz chwile refleksji nad sensem płynącym z Narodzenia Pańskiego. Nie zabrakło także najlepszych życzeń, zarówno tych składanych przez pierwszoklasistów, przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego oraz panią wicedyrektor R. Winkel.
Korzystając z okazji, że Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania upominkami Dyrekcja Szkoły wręczyła dyplomy uczniom, którzy w tym semestrze wykazali się wybitnymi osiągnięciami w konkursach i olimpiadach. Podano wyniki świątecznych konkursów  oraz rywalizacji sportowych.
Po zakończonym apelu odbyły się klasowe Wigilie, gdzie młodzież wspólnie z wychowawcami kolędowała w klasowym gronie.
Uczestnicy apelu: K. Gryko, M. Rykała, P. Bartosiewicz, K. Kozinoga, S. Kruszyna, W. Łazińska, D. Tyszer, A. Pietrzak, J. Łapisz, N. Nowowiejska, K. Przybył, M. Kłosowski, pod opieką p. M. Rodziewicz oraz pomocą p. M. Głowackiego.
Oprawę muzyczną zapewnili: P. Cichała, N. Czeszejko, K. Makrzanowska, K. Filipowicz, I. Więcek oraz P. Jaster [gitara] pod kierunkiem p. R. Czerneckiego [gitara].

M. Rodziewicz

 


 

Apel z okazji 11 listopada

 W czwartek 10 listopada bieżącego  roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowany program artystyczny wprowadził nas w atmosferę wydarzeń prowadzących do odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Nie obyło się bez pieśni i wierszy patriotycznych w wykonaniu klas drugich. Podniosły nastrój panujący w auli szkolnej uwznioślił to ważne wydarzenie, przypominając młodym Polakom, jak ważne w kształtowaniu postaw patriotycznych są tego typu rocznice.

 

 

 

 


 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Po raz kolejny 1 września po wakacyjnej przerwie zabrzmiał dzwonek w naszej szkole. Na uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny, przybyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz młodzież rozpoczynająca naukę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. W tym roku dołączyły do nas dwie klasy pierwsze, w których uczniowie będą się kształcić w następujących zawodach: technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik weterynarii oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Pierwsze spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Ryszard Nowicki, następnie głos zabrał wiceburmistrz Miasta i Gminy Witnica pan Paweł Łopatka. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy spokojnej pracy i samych sukcesów.

R.W.

 

 


 

 UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W KAMIENIU MAŁYM

Kwiecień, to miesiąc, w którym żegnamy uczniów kończących szkołę. Również w tym roku,

29 kwietnia, na uroczystym apelu spotkaliśmy się po raz ostatni z tegorocznymi absolwentami technikum dla młodzieży oraz słuchaczami kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Naszą szkołę w bieżącym roku szkolnym ukończyło 38 uczniów technikum oraz 29 słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Pan Romuald Gawlik Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Pani Małgorzata Domagała Starosta Powiatu Gorzowskiego, Pan Dariusz Jaworski Burmistrz Miasta i Gminy Witnica, pani Maria Drewniak Sołtys Kamienia Małego, Pan Zbigniew Ejchart Dyrektor LODR w Lubniewicach, Pan Czesław Hładki Radny MiG Witnica, Pani Czesława Bocheńska Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Małym, ks. Tadeusz Zgórski Proboszcz Parafii w Kamieniu Małym, Pani Urszula Czerniecka Przewodnicząca Rady Rodziców oraz mama tegorocznego absolwenta.

Goście w trakcie Swoich wystąpień gratulowali uczniom ukończenia szkoły oraz życzyli sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Kolejnym bardzo ważnym punktem spotkania, było wręczenie nagród, listów pochwalnych, świadectw ukończenia szkoły oraz zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursów absolwentom Zespołu Szkół CKR w Kamieniu Małym.

Dyrektor szkoły Pan Ryszard Nowicki wyróżnił następujących uczniów: Patryka Rawlika za ukończenie szkoły z wyróżnieniem ( średnia ocen 4,77 i wzorowe zachowanie), stuprocentową frekwencję przez 4 lata nauki oraz sukcesy odnoszone w olimpiadach i konkursach zawodowych, Dawida Żmudę- Trzebiatowskiego za bardzo dobre wyniki w nauce oraz reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach zawodowych, Katarzynę Śniadałę za dobre wyniki w nauce, Grzegorza Hanczyna za dobre wyniki w nauce oraz sukcesy odnoszone w olimpiadach i konkursach zawodowych, Martynę Gryko za dobre wyniki w nauce, duże zaangażowanie w życie klasy, Mateusza Stielera za dobre wyniki w nauce, Adriana Kędziora za dobre wyniki w nauce oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, Konrada Kowalskiego za dobre wyniki w nauce, Sandrę Bogacką za dobre wyniki w nauce oraz udział w konkursach zawodowych, Justynę Krawczyk za dobre wyniki w nauce oraz udział w konkursach zawodowych, Ewelinę Baran za dobre wyniki w nauce, udział w konkursach zawodowych, Marcina Czernieckiego za udział w olimpiadach i konkursach zawodowych.

Miłą i bardzo wzruszającą chwilą, było wręczenie przez Pana Ryszarda Nowickiego listów gratulacyjnych, skierowanych do rodziców nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Następnie wychowawcy klas Pan Dariusz Kaniowski i Pani Martyna Rodziewicz oraz opiekunowie kursów Pani Ewa Kaniowska i Pani Agnieszka Paluszek, wręczyli świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu zawodowego tegorocznym absolwentom.

W trakcie szkolnej uroczystości padło wiele wzruszających słów, skierowanych do kończących szkołę, których młodsi koledzy pożegnali, wręczając drobne upominki i kwiaty.

 

Apel zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich, których wspomagali nauczyciele Pani Wioletta Czerwińska i Pan Roman Czernecki.

 

 

 

R.W.

 


 

Jasełka

Dnia 22 grudnia 2015 roku o godzinie 9 rano  w naszej szkole odbyły się jasełka  wykonanych przez  uczniów  szkoły  pod dozorem  p. Marka  Głowackiego oraz pomocy p. Romana  Czerneckiego. Niesamowite stroje jak i scenografia  wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój .

Apel rozpoczął się   częścią artystyczną , w której uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach ukazali sceny z nowo narodzonym Dzieciątkiem . Scena I przedstawiała piekło i rozmowy  Heroda (Mateusz Sobalski) i Diabłów (Sandra Bogacka, Ewelina Baran, Karolina  Milka, Amelia Rajczakowska) na temat narodzin Dzieciątka które zagrodzi Herodowi . Następna Scena  ukazywała tradycyjny bożonarodzeniowy żłobek przy którym czuwali Maryja (Paulina Cichała) św. Józef (Mateusz Brożyński),pojawili się także Aniołowie ( Justyna Krawczyk ,Albert Kacprzak) którzy głosili  dobrą nowinę i zapraszali do Betlejem . Nie zabrakło także ludzi którzy odwiedzili Jezusa  i obdarowali go jak np. Policjanta (Kamil Kotowski) , Murarza (Dawid Woskolej), Lekarza (Mateusz Filipowicz ) ,Wójt(Sebastian Szczeponik ). Nie zapominając o Nauczycielce (Natalia Sobalska ) ,Taksówkarzu (Kacper Szarzyński ) jak i uczniowie (Paweł Karolak oraz Andrzej Kaszyński ).

Wszyscy byli pod wrażenie amatorskiego aktorstwa uczniów  co zostało wyróżnione  przez  dyrektora szkoły p. Ryszarda  Nowickiego, który złożył również życzenia nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły.

Nad oprawą muzyczną naszego przedstawienia czuwał p. Roman   wraz z chórkiem, śpiewając   prześlicznie  kolędy . Po zakończeniu   przedstawienia przewodniczący samorządu uczniowskiego Maciej Juruć   złożył życzenia i rozdał opłatki. Następnie  wszyscy się udali  na wigilię klasowe gdzie wszyscy podzielili się nawzajem opłatkiem   upiększając wszystko wspólnym kolędowaniem.


11 Listopada

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas czwartych uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym oraz starannie przygotowaną dekoracją. Podczas apelu  pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. W tle części artystycznej można było podziwiać obrazy nawiązujące do tamtych wydarzeń.

Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: ‘wolność’.

Ponadto przez dłuższy czas na szkolnym łączniku zainstalowana była wystawa patriotyczna  nawiązującą do tak ważnego święta jakim są obchody rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.  

M. Rodziewicz

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

     13 października 2015 r. klasy II TAŻ i II TKW zaprosiły Wszystkich Nauczycieli i pracowników szkoły na apel, który przygotowały z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej.

    Uczniowie przypomnieli genezę tego święta, a następnie w sposób humorystyczny pokazali pracę Nauczycieli we współczesnej szkole.

    Razem z życzeniami Nauczyciele otrzymali symboliczne kwiaty.

    Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości, uśmiechu, realizacji planów życiowych, a przede wszystkim dumy z Nas, wszystkich – uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym.    

Klasa IITAŻ i IITKW

 

 

 


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

 Na początku września 2015 r., w obecności uczniów i nauczycieli naszej szkoły, odbyło się ślubowanie klas pierwszych,  to podniosła  uroczystość  w trakcie, której nowo przyjęci uczniowie, stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W roku szkolnym 2015/2016 kształcimy młodzież w dwóch klasach pierwszych w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych. Opiekę wychowawczą nad tegorocznymi pierwszakami sprawują Panie Aleksandra Karczmarska i Agnieszka Osowska. Wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole życzymy samych sukcesów.

R.W.

 

 

 

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

      Pierwszego września 2015 r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, który niesie ze sobą wiele zmian i nowości.

    Szkolną uroczystość uświetnili rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście- pan Przemysław Jocz wiceburmistrz Miasta i Gminy  Witnica, ksiądz proboszcz Tadeusz Zgórski oraz pani Ewelina Górska inspektor ds. kultury, oświaty i sportu UMiG Witnica. Społeczność uczniowską w nowym roku szkolnym przywitał dyrektor szkoły pan Ryszard Nowicki, życząc wszystkim zgromadzonym owocnej pracy i samych sukcesów szkolnych.

     Do życzeń pana dyrektora przyłączyli się zaproszeni goście, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Marek Sawicki oraz Prezes Rady Ministrów pani Ewa Kopacz- za pośrednictwem przesłanych do szkoły listów.

       Wszystkim uczniom i nauczycielom w nowym roku życzymy samych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. R.W. 

 

 

 

 


 

Pożegnanie absolwentów

24 kwietnia 2015r. pożegnaliśmy kolejną grupę absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. W tym roku byli to uczniowie technikum agrobiznesu i architektury krajobrazu.

 

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: wojewoda - pan Jan Świrepo, radny Sejmiku województwa lubuskiego - pan Józef Kruczkowski, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – pani Elżbieta Kwaśniewicz, burmistrz Miasta i Gminy Witnica - pan Dariusz Jaworski, przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej – pan Czesław Hładki, rektor Wyższej Szkoły Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą – pan Henryk Piekarski, sołtys Kamienia Małego – pani Maria Drewniak, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Urszula Czerniecka oraz rodzice Absolwentów.

 

Część oficjalna zdominowały podziękowania, gratulacje, życzenia i wspomnienia. Nasi Goście życzyli absolwentom przede wszystkim połamania piór na maturze i egzaminach zawodowych. Podkreślali również, jak trudną drogę kształcenia wybrali sobie bohaterowie dzisiejszego apelu, drogę zakończoną sukcesem. Podkreślano, że mimo małej ilości uczniów, szkoła bardzo szybko się rozwija i jest widoczna na mapie szkół województwa lubuskiego, osiągając znaczące sukcesy w wielu różnych dziedzinach nauki i dyscyplinach sportowych. Zachęcali również do kontynuowania nauki w kierunkach rolniczych i poszukiwaniu pracy w zawodzie. W swoim przemówieniu pani Elżbieta Kwaśniewicz mówiła, że do poszukiwani są do pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ludzie młodzi, z dobrym przygotowaniem zawodowym i studiach wyższych z zakresu rolnictwa. Gratulując absolwentom ukończenia szkoły , wszyscy mówcy podkreślali, że rolnictwo jest przyszłością i jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki. Podsumowując swoją wypowiedź i podkreślając sukcesy ZSCKR, Józef Kruczkowski powiedział, że nasza szkoła jest wielką szkołą z Kamienia Małego.

 

Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody z rąk pana dyrektora Ryszarda Nowickiego, który wręczył również ich Rodzicom listy gratulacyjne. Część artystyczna przygotowana przez klasy III wywołała na twarzach Wszystkich szerokie uśmiechy, a niespodzianka wokalna przygotowana prze nauczycieli gromkie brawa. Słowami:

 

Kochani Absolwenci

brakować będzie Was

 Choć tego nie chcieliśmy-

 tak szybko minął czas,

 choć tego nie chcieliśmy-

 pożegnać trzeba Was,

 

zakończyliśmy pożegnanie Absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym 2015.

M.W.

 

GALERIA


 

 Apel Świąteczny

Dnia 19 grudnia 2015 roku, odbył się apel świąteczny, zakończony przedstawieniem jasełkowym. Apel przygotowała klasa III TK z pomocą chętnych uczniów z pozostałych klas Naszej Szkoły, pod okiem p. M. Rodziewicz – opiekuna SU. W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich piękna scenografia, do dopełnienia której zabrakło nam jedynie śniegu za oknem.

Apel rozpoczął się przemową przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Joanny Jańczak, uczennicy klasy III TW, która łamiąc się z nami symbolicznym opłatkiem, życzyła nam wesołych spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Następnie Patryk Rawlik (uczeń klasy III TA) odczytał fragment Biblii, co jest bożonarodzeniową tradycją, oraz p. M. Głowacki podał wyniki konkursu SU na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe oraz najładniej udekorowaną świątecznie klasę.

 W końcu nadszedł czas na część artystyczną…

Jasełka przedstawiliśmy w wersji tradycyjnej wprowadzając drobne współczesne rekwizyty.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach ukazali sceny z nowonarodzonym dzieciątkiem. Zatem był tradycyjny bożonarodzeniowy żłobek przy którym czuwali Maryja (Natalia Sobalska – kl. III TK), św. Józef (Sebastian Szczeponik – kl. III TK), aniołowie (Ewelina Baran i Justyna Krawczyk – kl. III TK), trzej królowie (Mateusz Sobalski – kl. III TK, Maciej Butoka – kl. I TA, Andrzej Kaszyński – kl. I TA) oraz pastuszkowie (Agata Wachowiak – kl. II TW, Maciej Juruć – kl. I TŻ, Marcin Czerniecki – kl. III TK). Nie zabrakło także obecności: Heroda (Roksana Kudrelek – kl. II TŻ) i jego sługi – Hetmana (Paweł Karolak – kl. III TK), śmierci (Kamil Kotowski – kl. III TK) oraz diabła (Karolina Milka – klasa III TK) i diabełka (Sandra Bogacka – kl. III TK).

Uczniowie oraz nauczyciele byli pod wrażeniem zdolności aktorskich uczniów, zwłaszcza diabła,  co zaowocowało nagrodami w postaci ocen. Jak w każdym ‘dobrym teatrze’ nie obyło się bez drobnych pomyłek spowodowanych stresem.

Nad oprawą muzyczną naszego przedstawienia oraz narracją czuwał Kacper Szarzyński – kl. III TK.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała się społeczności szkolnej.  

        Po apelu odbyły się wigilie klasowe, na których podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i pożegnaliśmy się, aby wypoczęci i zdrowo najedzeni wrócić do szkoły po Nowym Roku.

 

SU +

WIĘCEJ ZDJĘĆ


UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

 

W dniu 14 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Podniosłość rocznicy podkreśliła obecność sztandaru naszej szkoły.

 

Młodzież klasy I TKW i I TAŻ zaprezentowała krótki rys historyczny naszej drogi do niepodległości w formie mistrzowsko przygotowanej prezentacji multimedialnej, złożonej z obrazów  i utworów muzycznych oraz filmu pt. „Animowana historia Polski” T. Bagińskiego. Największą okrasą występu był śpiew pieśni patriotycznych: „Warszawianki”, „Wojenko, wojenko...”, czy „Rozkwitały pąki białych róż...”.

 

Występy  w wykonaniu uczniów budziły wielkie  emocje. Dla wszystkich uczestniczących w akademii była to doskonała lekcja historii.

 

Opiekę nad młodzieżą sprawował pan K. Przybyła i pani J. Kucharska.

 

K.Przybyła

 

 

 

 

 

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

w ZSCKR w Kamieniu Małym

 

   Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętania rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

I jak co roku obchodziliśmy go w naszej szkole. W dniu  15 października 2014 r. przedstawiciele klas II technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum rolniczego, technikum weterynarii przygotowali apel poświęcony „Dniu Nauczyciela”. Uroczystość prowadzili: Martyna Pokusa, Marcin Masterelczuk, Agata Wachowiak, Izabela Krajewska, Agata Tomaszewska, Roksana Kudrelek, Mariola Laskowska, Erwin Solski, Piotr Skoczylas, Adrian Dominiczak.

Uczniowie wykazali się pełnym wdziękiem i odwagą. Akademia okraszona była delikatną muzyką, wierszami i odrobiną humoru.

   Na koniec spotkania głos zabrała pani wicedyrektor Renata Winkel, która podziękowała w imieniu grona pedagogicznego i pracowników administracji za pamięć i trud młodzieży w przygotowanie uroczystości oraz zostały odczytane listy os Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i dyrekcji Agencji Rynku Rolnego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

 

W. Czerwińska


 

 Ślubowanie klas pierwszych

 

10 września 2014 roku, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. W uroczystości wzięli udział Wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Klasy pierwsze wypowiadając słowa Roty, przysięgały służyć wiernie ojczyźnie i bronić dobrego imienia szkoły. Kochane „pierwszaki”, witamy wśród uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i życzymy Wam samych sukcesów, dobrych przyjaźni, realizacji marzeń i uśmiechu każdego dnia – bo za 188 dni szkolnych wakacje.

 

 

 

 

 

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 
     1 września nierozerwalnie kojarzy się z dwoma ważnymi wydarzeniami: kolejną rocznicą wybuchu II Wojny Światowej (w tym roku 75) oraz rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.
    Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego spotkali się tego dnia, w auli szkolnej, na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015. Dyrektor szkoły p. Ryszard Nowicki powitał wszystkich zebranych: nauczycieli, uczniów i rodziców, szczególnie gorąco uczniów klas pierwszych. Następnie przedstawił plan pracy szkoły na rozpoczynający się rok szkolny i odczytał listy z życzeniami samych sukcesów w nauce i życiu osobistym, przesłane do szkoły przez Ministra Rolnictwa oraz Rzecznika Praw Dziecka.
     Pani dyrektor Renata Winkel przedstawiła wychowawców klas pierwszych i zaprosiła wszystkich zgromadzonych na spotkania z wychowawcami do klas. Jednocześnie poinformowała uczniów o projekcie edukacyjnym „Lepszy start”, który rozpoczyna się od września w naszej szkole. Do uczestnictwa w projekcie zachęciła uczniów wszystkich typów szkół, a po szczegółowe informacje skierowała do koordynatora projektu p. Heleny Stupak.
Dyrektor szkoły, na zakończenie życzył Wszystkim spokojnej, wytężonej i efektywnej pracy, spełnienia marzeń oraz wielu sukcesów naukowych w roku szkolnym. Zatem rok szkolny 2014/2015 „czas zacząć”.

 

http://zsrkm.pl/images/stories/Pawel/apele/rozp2014/2.jpg

 

http://zsrkm.pl/images/stories/Pawel/apele/rozp2014/3.jpg

 

 

http://zsrkm.pl/images/stories/Pawel/apele/rozp2014/4.jpg

 

http://zsrkm.pl/images/stories/Pawel/apele/rozp2014/2.jpg

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

    Dnia 11.19.2013 r. w ZSCKR w Kamieniu Małym odbył się  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

    W tym roku uczniowie klasy drugiej technikum architektury krajobrazu postanowili uczcić święto Galą Nauczycielskich Oskarów 2013. Uroczystość prowadzili: Sandra Bogacka, Kacper Szarzyński i Karolina Milka, którzy wykazali się pełnym profesjonalizmem. Najważniejszymi i uhonorowanymi statuetkami Oskarów, okazali się nasi nauczyciele, których szkolna młodzież typowała w kategoriach:

 • Mistrz Humoru [Oskara otrzymał p. E. Zapisek];

 • Najlepszy Matematyk [Oskara otrzymał p. E. Zapisek];

 • Najlepszy Polonista [Oskara otrzymała p. M. Wojewoda];

 • Najlepszy Językowiec [Oskara otrzymała p. B. Jakubowicz];

 • W-f’ista Roku [Oskara otrzymał p. P. Karski];

 • Najsympatyczniejszy Nauczyciel [Oskara otrzymał p. M. Głowacki];

 • Miss Roku Szkolnego 2013/2014 [Oskara otrzymała p. A. Mleczek];

 • Mister Roku Szkolnego 2013/2014 [Oskara otrzymał p. P. Dołowy];

    Wśród wręczających nagrody nie zabrakło wielu sław takich jak: Hela

i Hardcorowy Koksu [M. Czerniecki], Pitagoras [P. Karolak], Pipi Pończoszanka [J. Krawczyk], James Bond/prof. Miodek [M. Sobalski], Eveline [E. Baran] czy Doda [N. Sobalska].

    Cała uroczystość okraszona była odrobiną humoru, dobrą muzyką

[K. Płucienniczak], gromkimi brawami oraz symbolicznym kwiatkiem dla każdego

z pracowników szkoły.

    Nie zabrakło także najserdeczniejszych życzeń, które z wielką przyjemnością, w imieniu wszystkich uczniów, przekazała przewodnicząca samorządu szkolnego Joanna Jańczak.

    Na koniec spotkania głos zabrała wicedyrektor dyrektor szkoły Pani Renata Winkel, która podziękowała w imieniu nauczycieli i pracowników za pamięć i trud młodzieży

w przygotowanie uroczystości.

Scenariusz, reżyseria, dekoracje p. M. Rodziewicz




WIĘCEJ ZDJĘĆ



 ÄąÂšlubowanie klas pierwszych

 
Dnia 13 września 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły. W uroczystości udział wzięli: Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie. Pani wicedyrektor Renata Winkel życzyła im wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z wybranej szkoły. 
Miło nam powitać nowych uczniów, którym życzymy powodzenia i wytrwałości w nauce.
Natalia Sobalska

  
 
  
 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 
Dnia 2 września 2013 roku, odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nowego roku szkolnego 2013/2014. Uroczystość  rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego i wprowadzenia pocztu sztandarowego. Następnie Pan Dyrektor Ryszard Nowicki przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość oraz życzył uczniom dobrych wyników w nauce i sukcesów w konkursach. Wspomniał o nowo otworzonym kierunku - technik żywienia i gastronomii. Następnie Pani wicedyrektor Renata Winkel odczytała listy od Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierowany do nauczycieli i uczniów w związku z inauguracją nowego roku szkolnego. 
Zapoznani z planem pracy na nadchodzący rok szkolny, pełni wakacyjnych wrażeń wróciliśmy do klasy ze swoimi wychowawcami. 
Natalia Sobalska

 
  
 
  
 

UROCZYSTE POĹťEGNANIE ABSOLWENTÓW
ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO
W KAMIENIU MAŁYM


     26 kwietnia 2013 r. na uroczystym apelu  pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Pan dyrektor Ryszard Nowicki wręczył nagrody i listy gratulacyjne wyróżniającym się uczniom i rodzicom oraz świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem. W tym roku otrzymała je Joanna Klimas, uczennica  kształcąca się w zawodzie technik weterynarii, która uzyskała średnią ocen 5.00. Do grona wyróżnionych absolwentów dołączyli uczniowie klasy IV TAW: Dąbrowski Piotr, Kowaliszyn Bartosz, klasy IV TKR: Stieler Paulina, Wasiuk Dorota, Socki Michał, Michniewicz Dawid, Taraszewski Łukasz, Doroszenko Katarzyna oraz Mroczkowski Krzysztof. Następnie wychowawcy klas pani Ewa Kaniowska, pan Paweł Karski oraz opiekunowie semestru VIII TA i VI TUA (szkoły dla dorosłych) pani Renata Naranowicz- Zgierska i pan Dariusz Kaniowski wręczyli świadectwa ukończenia szkoły pozostałym uczniom i słuchaczom. 
     Tradycyjnie swoich starszych kolegów pożegnali uczniowie szkoły, wręczając im bardzo pomysłowy prezent, który nie pozwoli im zapomnieć o naszej szkole- sakiewkę z pamiątkowymi kamykami oraz kwiatek. Po części oficjalnej kolej przyszła na artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas trzecich. Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia w dorosłym życiu i samych sukcesów na egzaminach maturalnych i zawodowych. Trzymamy za Was kciuki.

R.W.

 



ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I…


     W dniu 21 grudnia 2012 r. – ostatni piątek przed przerwą świąteczną odbył się w szkole apel z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
    Częścią I apelu był Przegląd Piosenki Świątecznej. Każda klasa przygotowywała dowolną piosenkę o świętach. Jury w składzie: p. Renata Winkel, p. Aleksandra Mleczek i p. Emil Zapisek-przewodniczący oceniało wykonanie utworu, ubiór i choreografię oraz % udział klasy w występie.
     Do występu przygotowały się wszystkie klasy, lecz klasa II Ta nie została dopuszczona do wykonania utworu ze względu na ,, słownictwo” występujące w utworze. Zwyciężyła klasa III Ta, która wykonała utwór ,, Święta łączą ludzi” na podkładzie muzycznym piosenki ,, Ten czas” zespołu Verba.
    W części II odbyło się przedstawienie poezji bożonarodzeniowej wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd w formie karaoke. To wspólne kolędowanie wypadło nad podziw świetnie i dzięki temu poczuliśmy rodzinną atmosferę zbliżających się świąt.
     Część I przygotowała klasa I Ta przy pomocy p. R. Czerneckiego.
    Część II przygotowała grupa uczniów: S. Brzezińska, K. Kapturka, K. Milcarz, M. Nowakowska, B. Płócienniczak, K. Śniadała, D. Ĺťmuda-Trzebiatowski przy pomocy p. M. Głowackiego.
    Obserwując tę imprezę piszący ten tekst wnioskuje, że będące tam osoby dobrze się bawiły. Autor tekstu chciałby podziękować organizatorom, ale przede wszystkim występującym na scenie za to, że dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Można? Można!

R. Czernecki

 
 
 
 
 
 
 



11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

     09 listopada 2012 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości, który przygotowała klasa 1 TK, pod kierunkiem p. M. Rodziewicz.
Uroczystość odbyła się w auli, odpowiednio przygotowanej do świętowania tego wydarzenia. Na środku stał portret Józefa Piłsudskiego, a dookoła  niego paliły się świeczki, nadając temu miejscu poważny i uroczysty nastrój. Nie zabrakło również symbolu naszego państwa- flagi biało-czerwonej.
     Na początku apelu  wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewaliśmy hymn państwowy, następnie usłyszeliśmy, że Polska była w niewoli od 1795 roku, tj. 123 lata, gdyż rozdzielili ją miedzy siebie trzej zaborcy: Rosja, Prusy i Austria. W dniu 11 listopada 1918r.  Polska odzyskała niepodległość,  naczelnikiem państwa został Józef Piłsudski, odrodził się sejm polski i różne polskie organizacje wojskowe i cywilne. Polska znów zaczęła się liczyć w świecie jako wolny i niepodległy kraj. Piłsudski musiał walczyć o scalenie ziem polskich i z najazdem Rosji Radzieckiej, walkę tę wygrał i umocnił granice naszego państwa. Słowa historii przeplatały się z pieśniami, oddającymi problemy i klimat tamtej epoki.
     Po zakończeniu części artystycznej  wyprowadzono poczet sztandarowy, a głos zabrał Pan dyrektor Ryszard Nowicki, w swoim krótkim wystąpieniu docenił pracę i zaangażowanie uczniów klasy pierwszej. Słowa pana dyrektora zakończyły uroczystość.
Natalia Sobalska
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 I śmiech niekiedy może być nauką.
Ignacy Krasicki



12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji został przygotowany apel, który swoją obecnością zaszczycili dyrekcja, nauczyciele i uczniowie. Apel został okraszony częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów ( M. Stieler, P. Baran, K. Stieler, A. Krawczyk) pod okiem pań: M. Wojewody i A. Karczmarskiej. Dekoracją zajęła się p. M. Rodziewicz. Program apelu nawiązywał do II cz. Dziadów Mickiewiczowskich,  jego głównym założeniem było przedstawienie w sposób humorystyczny naszych nauczycieli.  Nie zabrakło występu naszego szkolnego chóru (P. Stieler, M. Nowakowska, D. Wasiuk, K. Doroszenko), którego opiekę objął p. R. Czernecki . Następnie przewodniczący samorządu szkolnego Marcin Czeszejko złożył w imieniu społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom, rozdano kwiaty i karykatury nauczycielskie przygotowane przez M. Nowakowską i K. Kapturską.
Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły Pan Ryszard Nowicki, który podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za sumienne wywiązywanie się ze swoich obowiązków.
A.K.
 
 
 
 

 
Ślubowanie klas pierwszych
     10 września, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości udział wzięli: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie . Wybrani uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Jako przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego wystąpiła Anna Prucnal. Wszystkich uczniów klas pierwszych serdecznie powitaliśmy w naszym gronie oraz życzyliśmy sukcesów w nauce.
 
A.K.
 
 
 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

 

     Dnia 3 września  bieżącego roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Apel  rozpoczął się od wystąpienia pana Dyrektora Ryszarda Nowickiego, który powitał wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych  gości pana Dariusza Matkowskiego i proboszcza parafii ks. Tadeusza Zgórskiego. W swym przemówieniu inauguracyjnym pan Dyrektor przedstawił  strategię rozwoju szkoły w nowym roku szkolnym, wspomniał o rozpoczętych i zakończonych remontach na terenie naszej placówki oraz  przedstawił  nowo przybyłą nauczycielkę - panią  Aleksandrę  Mleczek.  
     Zaproszeni goście w swoich krótkich wystąpieniach życzyli zebranym sukcesów w nowym roku szkolnym.
     Następnie pani Dyrektor Renata Winkel przeczytała list z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego inauguracji nowego roku szkolnego.  Ponadto przedstawiła wychowawców klas pierwszych oraz omówiła kalendarz roku szkolnego 2012/ 2013.  Na zakończenie z życzeniami sukcesów w pracy i nauce rozeszliśmy się do gabinetów lekcyjnych.   

 

A.K.
 

 
 • „Nie wystarczy zdobywać mądrości,
 • Trzeba jeszcze z nich korzystać”

 

 • Pożegnanie absolwentów


   27 kwietnia 2012 r. uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. W bieżącym roku szkolnym szkołę ukończyło 34 uczniów szkół dla młodzieży i dorosłych.
   Apel swoją obecnością uświetnili absolwenci, nauczyciele, społeczność uczniowska, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Ryszard Nowicki, po nim głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy agencji rolnych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele Wyższych Szkół Zawodowych w Sulechowie oraz Kostrzynie nad Odrą oraz przewodnicząca Rady Rodziców.
   Kolejny punkt spotkania, to wręczenie świadectw i nagród wyróżnionym uczniom. Pozostali absolwenci otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców (IV TAW- p. E. Zapisek, IV TK- p. D. Kaniowski) i opiekunów semestrów ( VI TUA- p. E. Karanikas, VIII TA- p. P. Dołowy).
   Uroczysty apel zakończył się programem artystycznym przygotowanym przez klasy trzecie technikum i p. E. Zapiska. Obejrzeliśmy pełne humoru scenki swoją treścią, nawiązujące do zawodów, w których szkoła kształci.

 


 • Jasełka szkolne-2011


 • Dnia 22 grudnia 2011 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt: ”Betlejem to My Sami”, związane ze świętami Bożego Narodzenia. Ten biblijno-historyczny aspekt zarysował wykonawcom i oglądającym, wypełnienie planu Bożego  jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa. Przedstawienie miało nam przypomnieć o narodzinach Jezusa sprzed ponad 2000 lat. W naszej kulturze, czujemy się zależni od religii nadającej dla większości z nas sens życia. Choć jesteśmy zabiegani i często zapominamy o istocie i sensie wiary, w chwili świąt Bożego Narodzenia wracamy do czasów narodzin Chrystusa. Często chcemy zachowywać się jak ludzie tamtych czasów. W skrócie pokazali to uczniowie w odgrywanych scenach na tle obrazów multimedialnych. W trakcie inscenizacji był czas na kolędowanie (Dorota Wasiuk, Paulina Stieler, Malgorzata Jamska, Katarzyna Doroszenko) oraz wysłuchanie mini koncertu kolęd - granych na akordeonie przez uczniów naszej szkoły (Wiktor i Eugeniusz Gołebiowscy). Na koniec zostały złożone życzenia przez przewodniczącą szkoły (Anna Prucnal) dla Dyrekcji, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Zyczenia świąteczno - noworoczne dla uczestników porannej uroczystości złożył również dyrektor szkoły p.Ryszard Nowicki oraz ksiądz proboszcz tutejszej parafii. Ponadto w przedstawieniu udział wzięli: Paulina Halczak, Karolina Waśkow, Paulina Rojek, Barbara Płucienniczak, Klaudia Witkowska i Mateusz Stieler. Opiekunami byli: p.Marek Głowacki, p.Elżbieta Domeracka i p.Roman Czernecki.
  W dzisiejszych czasach wydaje się, że trafne są słowa Adama Mickiewicza „na próżno narodził się Jezus w betlejemskim żłobie, jeśli się On nie narodził również w Tobie”- dlatego  każdy z nas musi uświadomić sobie, że „Betlejem to My Sami”.
                                                                                         E.D.
 •  

 

 

 

 

 

 

 


 •              93 Rocznica Odzyskania Przez Polskę

 • Niepodległości  


  skąd nasz ród

  •      10 listopada 2011 roku w auli szkolnej odbyła się uroczysta Akademia- lekcja historii, upamiętniająca wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny sprzed 93 lat. Program obejmował :historię pieśni hymnicznych, barw narodowych, sztandaru , godła naszego państwa, a przede wszystkim wydarzenia lat 1772-1923(od pierwszego rozbioru Rzeczpospolitej Obojga Narodów do ostatecznego ustalenia granic II RP po zakończeniu pierwszej wojny światowej).Lekcja odbyła się m.in. w oparciu o prezentacje multimedialne(dzieje hymnu Polski i losy narodu ),wiersze A. Mickiewicza ,utwory F.Chopina…a także pieśni patriotyczne ,wojenne i piosenki dwudziestolecia międzywojennego.
  •     Bezpośrednio zaangażowani uczniowie: Karolina Waśków, Elżbieta Falkowska, Anna Prucnal ,Sebastian Baran, Piotr Dąbrowski, Karolina Kapturska, Joanna Klimas, Eugeniusz Gołębiowski, Arkadiusz Giemziak Małgorzata Jamska ,Marta Nowakowska ,Paulina Stiele ,Marta Czerniecka, Dorota Wasiuk ,Patrycja Adamus oraz uczniowie klas trzecich (których zadaniem wcześniej było przygotowanie prezentacji , analizy i oceny postaci, wydarzeń).Po akademii uczniowie klas trzecich mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę analizując testy z w/w tematu.    

                   „  Kto nie szanuje i nie ceni

                     Swojej przeszłości ,ten nie jest

                     Godzien szacunku ,teraźniejszości

                      Ani prawa do przyszłości „

                                                     Józef Piłsudski

  Scenariusz i koordynacja :Elżbieta Domeracka

  Współpraca: Roman Czernecki

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 •      


  • „Wiedzę możemy zdobywać od innych,
  • ale mądrości musimy nauczyć się sami.”
  • A. Mickiewicz
  •      Dnia 12.10.2011 r. w ZSCKR w Kamieniu Małym odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. A. Osowskiej i p. M. Wojewody przygotowali parodię lekcji. Prowadzącymi przedstawienie byli A. Prucnal i P. Dąbrowski.  W roli nauczycielki wystąpił S. Nadzikiewicz, natomiast w role uczniów wcielili się : B. Kowaliszyn, M. Stieler, B Płucienniczak, M. Nowakowska, P. Baran, K. Kapturska i  D. Swędrowski.
  •         Występowi towarzyszyły uśmiechy i oklaski rozbawionej widowni.  Młodzież podziękowała pedagogom i pracownikom obsługi za wkład pracy i okazywane im na co dzień serce. W dalszej części  pan dyrektor R. Nowicki  życzył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.
  •         Śpiew, taniec i śmiech tak można podsumować tę uroczystość, którą zakończyło wręczenie nauczycielom skromnych kwiatów.
  • A. Osowska

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pierwszy dzwonek za nami………

 

 •       Jak co roku, 1 września spotkaliśmy się, aby uroczyście zainaugurować nowy rok szkolny. Punktualnie o godzinie 8.00 zgromadziliśmy się w auli szkoły, aby powitać zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i tegorocznych pierwszoklasistów.
 •       Apel rozpoczął dyrektor  pan Ryszard Nowicki, który zapoznał nas z planem pracy   oraz życzył wszystkim sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Naszą uroczystość uświetnili również zaproszeni goście: w Wicewojewoda Lubuski pan Jan Świrepo, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego Gorzowie Wlkp. pan Romuald Gawlik, Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą pan Henryk Piekarski, sołtys Kamienia Małego pan Albin Stotko oraz proboszcz tutejszej parafii ksiądz Tadeusz Zgórski.
 •       Po wysłuchaniu wypowiedzi gości i słów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana marka Sawickiego, rozeszliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami.
 • R.W.


Ślubujemy Tobie Szkoło….

 

 •       Za nami ślubowanie klas pierwszych, które odbyło się 9 września w obecności całej społeczności szkolnej, przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Słowa ślubowania zostały wypowiedziane przez przedstawicieli dwóch klas pierwszych, kształcących w zawodach: technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu. Oficjalnie w gronie uczniów Zespołu Szkół CKR w Kamieniu Małym powitał ich dyrektor szkoły pan Ryszard Nowicki.
R.W.



  • „Dzisiaj wielka jest rocznica-11 listopada!
  • Tym co zmarli za Ojczyznę, Hołd wdzięczności
  • Polska składa”
  (J. Wiszniewski, 11 listopada)
 
 •      10 listopada 2010 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca historyczne wydarzenia prowadzące do odzyskania niepodległości w 1918 r.
 •      Uczestniczyli w niej uczniowie, grono pedagogiczne oraz dyrekcja szkoły. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie: W. Olek, N. Mrowińska, M. Nowaczyk, M. Stieler, P. Stieler, D. Wasiuk, M. Czerniecka, K. Adamus, K. Miąsek, B. Płucienniczak, W. Gołębiowski, E. Gołębiowski pod kierunkiem p. A. Osowskiej oraz R. Czerneckiego.
 •      Akademia, której przyświecało motto „Nigdy nie zapominaj, ile zawdzięczasz tym, którzy żyli przed Tobą” poprzez wiersze i pieśni patriotyczne przybliżyła zebranym drogę do niepodległości. Prezentowane utwory ukazały trudne chwile naszego narodu, ale również te pełne chwały i dumy narodowej. Zabrzmiały patriotyczne pieśni: „Wojenko, wojenko”, „Rota”, „Biały krzyż”, „Maszerują strzelcy”, „Mury”. Warto zauważyć, że uczniowie wykonali je z dużym zaangażowaniem i wyjątkowo sprawnie. Był to z pewnością efekt licznych ćwiczeń i prób prowadzonych przez p. R. Czerneckiego, który akompaniował podczas występów.
 •      Patriotyczny charakter tej imprezy podkreślał wystrój auli wykonany przez p. Zofię Sierakowską i p. A. Osowską oraz obecność Pocztu Sztandarowego.
 •      Całość uwieńczona została koncertem pieśni patriotycznych wykonanym przez Eugeniusza i Wiktora Gołębiowskich, którzy swoimi umiejętnościami i talentem muzycznym wzbudzali aplauz wśród publiczności.
 • A. Osowska
 
 


 •  „przeleciał ptak przepływa obłok
 
 • upada liść kiełkuje ślaz
 
 • i cisza jest na wysokościach
 
 • i dymi mgłą katyński las”
 
 • Z. Herbert

 

 
 • Oddaliśmy hołd ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu.

 

 
 • Jak we wszystkich szkołach w całej Polsce, tak i u nas poniedziałkowe lekcje rozpoczęliśmy minutą ciszy. W ten sposób symbolicznie uczciliśmy pamięć nieżyjących członków polskiej delegacji, udającej się na uroczystości rocznicowe zbrodni katyńskiej.

 

 
 • Następnego dnia odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski poświęcony pamięci tych, którzy od nas odeszli. W skupieniu, ciszy i zadumie wysłuchaliśmy słów, które odzwierciedliły nasze uczucia i myśli.
 •  
 
 • Po raz kolejny usłyszeliśmy nazwiska tragicznie zmarłych, słowom towarzyszyły obrazy, które tkwią w naszej pamięci.
 
 • Łączymy się w bólu z Rodzinami i Bliskimi Ofiar Katastrofy.

 

 

 

 

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook