Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
POLITYKA PRYWATNOŚCI ZOBACZ
 
^Góra strony

WYBÓR PATRONA TECHNIKUM W KAMIENIU MAŁYM

Dezydery Chłapowski – generał, rolnik, obywatel.
„Bez ludzi pokroju Dezyderego Chłapowskiego Polska historia uboższa byłaby nie tylko o dokonania wojenne, ale przede wszystkim o tak potrzebny krajowi, w każdej sytuacji, zmysł pracowitości i gospodarności. Wielki Polak wniósł do tradycji narodowej bezgraniczne, ale rozumne poświęcenie: odwagę na polu bitwy, kiedy grzmiały działa i konsekwencję w codziennej, mądrej pracy, kiedy walka przeniosła się na pole ekonomiczne”.
Ostatnie miesiące bieżącego roku szkolnego, to czas poświęcony na wybór patrona dla szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. W związku z tak ważną  i odpowiedzialną decyzją, jaką jest wybór imienia szkoły, przeprowadziliśmy wiele działań, które służyły wyborowi najlepszego kandydata na patrona szkół.  Wśród wielu propozycji największe poparcie zdobyli Dezydery Chłapowski i Jan Paweł II. Aby przybliżyć sylwetki kandydatów w szkole przeprowadzono konkurs klasowy polegający na zaprezentowaniu ich biografii i dokonań. Uczniowie technikum, biorący udział w konkursie, wykonali plakaty, prezentacje multimedialne przybliżające sylwetki wielkich Polaków. Kolejny etap wyboru patrona szkoły, to głosowanie, w którym brali udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Społeczność szkolna w tajnym głosowaniu wybrała Dezyderego Chłapowskiego oraz złożyła wniosek do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o nadanie szkołom, wchodzącym w skład ZSCKR w Kamieniu Małym, imienia Dezyderego Chłapowskiego.
Ministerstwo podjęło działania mające na celu przygotowanie zarządzenia Ministra dotyczącego nadania imienia Dezyderego Chłapowskiego Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia w Kamieniu Małym. Zarządzenie będzie obowiązywać od 1 września 2019r., zaś uroczystość nadania imienia odbędzie się w późniejszym terminie.

 

 

 

Patron Szkoły 

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook