Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
POLITYKA PRYWATNOŚCI ZOBACZ
 
^Góra strony

Z życia szkoły

Z życia szkoły

 Jarmark bożonarodzeniowy w Witnicy


14 grudnia 2019r. po raz kolejny Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym wziął udział w Jarmarku bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Witnicy, prezentując ofertę edukacyjną szkoły oraz stroiki świąteczne wykonane przez uczniów  pod czujnym okiem pani Martyny Rodziewicz. Uczniowie, w trakcie zajęć praktycznych, przygotowali różne ozdoby świąteczne, upiekli pierniczki, które pojawiły się na naszym stoisku. Szkołę na corocznym jarmarku reprezentowali uczniowie klas pierwszych i trzeciej technikum oraz panie Wioletta Czerwińska, Aleksandra Karczmarska oraz Renata Winkel. Przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszej gminy jest dla nas okazją do pokazania się jako szkoła w środowisku lokalnym i zaprezentowania prac wykonanych przez młodzież uczącą się w naszej placówce.

R.W.

 


Uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020


09 grudnia 2019r. w gościnnych progach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 uczniom szkół średnich województwa lubuskiego.
W uroczystości udział wzięli pan Roman Sondej Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty, którzy w imieniu Premiera pana Mateusza Morawieckiego wręczyli stypendia najlepszym uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym, uzyskali najwyższą średnią ocen w swoich szkołach.
Uroczystość rozpoczął występ trojga uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej- Curie w Gorzowie Wielkopolskim, którzy wykonali piosenki znanych polskich wykonawców.
Wśród wyróżnionych osób znalazła się Dominika Maślana uczennica klasy II Technikum im. Dezyderego Chłapowskiego w Kamieniu Małym, która w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała najwyższą średnią ocen w naszej szkole. Dominice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
R.W.

 


 

Trzeci grudnia też może być mikołajkowy!

      Uczniowie klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych  i technikum weterynarii wraz z opiekunem uczestniczyli w klasowej, mikołajkowej wycieczce na lodowisko „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. Oj , działo się tam działo! Po sprawdzeniu kondycji fizycznej  i sprawności przyszedł czas na krzewienie kultury. Przejawiła się ona w wyjściu do kina na film pt. „Proceder”.  Wycieczka zakończyła się dobrym jedzeniem i szczęśliwym powrotem do domu. Takie chwile są doskonałym momentem na integrację społeczności klasowej.

W. Czerwińska

 


Sukces Jakuba Zaprudnika w konkursie wojewódzkim.

     W piątek 29 listopada 2019 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy indywidualnym gospodarstwie rolnym”. Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół średnich z województwa lubuskiego i przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy - szkolny pozwolił wytypować czterech uczniów z najlepszą znajomością tematyki konkursu. Tematyką jest ochrona życia i zdrowia w procesie pracy w gospodarstwie rolnym, znajomość zagrożeń przy tej pracy oraz propagowanie wiedzy o BHP.

Naszą szkołę reprezentowali:

1.      Butrym Bartłomiej III TR

2.      Kozinoga Kamil IV TR

3.      Muster Bartosz III TR

4.      Zaprudnik Jakub III TR

 

    W etapie wojewódzkim najlepiej znającym zagadnienia i zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym okazał się Jakub Zaprudnik, który zajął I miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę podobnych osiągnięć w kolejnych rywalizacjach. Zachęcam też uczniów młodszych klas do uczestnictwa w podobnych konkursachw przyszłości, a najbliższa możliwość to Olimpiada Młodych Producentów Rolnych, która odbędzie się w drugim semestrze.

                                                                                                                       Dariusz Kaniowski

 


Warsztaty florystyczne

    Dnia 25 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się po raz drugi warsztaty florystyczne przeprowadzone przez  florystę  p. Mirosława Drohomireckiego – właściciela Pracowni Florystycznej Daisy w Kostrzynie nad Odrą.
    Młodzież  wykonywała bukiety techniką skrętoległą i dekoracje bożonarodzeniowe. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.
     Panu Mirosławowi Drohomireckiemu dziękuję za interesujące i pozostające w pamięci warsztaty oraz za  poświęcony czas i bezinteresowne ich przeprowadzenie. Sposób przeprowadzenia zajęć był bardzo inspirujący dla młodzieży i liczymy na dalsza współpracę.

                                                                                                               Ewa Kaniowska

 


Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 18-22 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Przedsiębiorczości. W spotkaniach z przedstawicielami przedsiębiorstw i organizacji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkania z ciekawymi ludźmi spowodują rozwój przedsiębiorczości i kreatywności wśród naszych uczniów.

Z pozdrowieniami. Organizatorzy


Warsztaty psychoedukacyjne
„Komunikacja interpersonalna- czyli jak budować porozumienie i efektywną współpracę?”


Dobra komunikacja to ważna umiejętność, bez której efektywna współpraca z innymi jest niemożliwa. Warto ją ćwiczyć, by móc słuchać i być słyszanym przez drugiego człowieka, by tworzyć dobre, zdrowe relacje. Jak to robić efektywnie? Poprzez trening! W treningu wzięły udział klasy I, II i III.

Pedagog szkolny


Warsztaty psychoedukacyjne „Fonoholizm”

Uczniowie klas I ,II i III uczestniczyli w warsztatach dotyczących problemu patologicznego używania smartfonów, co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Fonoholizm – bo o tym zjawisku mowa – odnosi się do zaburzenia behawioralnego w postaci nałogowego używania telefonu komórkowego. Problem ten – potocznie nazywany uzależnieniem od smartfona – pozostaje doświadczeniem osób, które nie potrafią normalnie funkcjonować bez ciągłej obecności telefonu komórkowego.


                                             Pedagog szkolny


 

Akcja „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.


Święto Niepodległości

 Dnia 08 listopada, w piątek obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Apel, przygotowany przez klasy czwarte, odbył się na sali gimnastycznej, na piątej godzinie lekcyjnej. O godzinie 11:11 wyśpiewaliśmy nasz Hymn Narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie przedstawiciele klas IV zaprezentowali krótką część artystyczną. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły.

 


11 LISTOPADA 2019
101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę



W dniu 11 listopada 2019r. Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym w składzie: G. Woźniak (III TŻ), N. Krajewska (III TŻ)
oraz A. Małecki (III TR), miał  zaszczyt reprezentować naszą szkołę w uroczystościach z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się mszą św.
w intencji ojczyzny, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy, po której zgromadzone poczty sztandarowe i wierni udali się pod Pomnik Pamięci Żołnierza Polskiego, gdzie po uroczystym podniesieniu flagi i przemówieniu Burmistrza Dariusza Jaworskiego nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Bożena Ożga


 

XI Edycja Kampanii pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia
w ZSCKR w Kamieniu Małym

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”, uczestnicząc w przedsięwzięciach promujących zdrowy styl życia oraz podnoszących świadomość konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami. Prowadzone w szkole pogadanki i prelekcje, w ramach godzin wychowawczych, lekcji wychowania fizycznego i zajęć zawodowych, zachęcały młodzież do zastanowienia się nad tym, co kładziemy na talerzu, jak się odżywiamy i jak dieta i ruch wpływa na nasze zdrowie.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach poświęconych wypiekowi chleba i bułek prowadzonych przez panią Grażynę Dereń oraz warsztatach pt. „Poznaj swój umysł, nieznane drogi do sukcesu w nauce (i co z tym wspólnego ma zdrowy tryb życia i racjonalne odżywianie?)”, które odbyły się w Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Coroczna akcja to również okazja do przeprowadzenia konkursów, tym razem konkurs poświęcony był „Piramidzie żywieniowej”.
Zwieńczeniem akcji było wspólne śniadanie przygotowane przez uczniów technikum żywienia, którzy pod nadzorem pani Wioletty Czerwińskiej i pani Kingi Gniady, upiekli chleb i sporządzili zdrowe pasty (jajeczną, twarogową, z białej fasoli i kalafiora). Jak zwykle wszystko było pyszne i zdrowe.

R.W

GALERIA


Warsztaty ogrodnicze – współpraca z ŚDS w Krzyszczynce

Nasi młodzi architekci mają dość sporo pracy w miesiącu październiku, a przygodę swoją rozpoczęli od współpracy partnerskiej ze Środowiskowym Domem Samopomocy  w Krzyszczynce - Gmina Bogdaniec, gdzie współpracowali przy nasadzeniach roślin zielnych przy ŚDSS w ramach warsztatów ogrodniczych dnia 02.10.br. pod opieką p. M. Rodziewicz i p. K. Przybyły.
Współpraca była interesującą przygodą i doświadczeniem w pracach ogrodniczych przyszłych architektów, okazją do zapoznania się z zasadami funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce oraz odnalezieniem się przy wspólnych pracach ogrodniczych z uczestnikami zajęć w Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej. Przy okazji naszej wizyty, mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach dekoracji techniką decoupage  na drewnie, warsztatach wyrabiania ozdób z gliny oraz szycia maskotek, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Był to czas wspólnej pracy oraz relaksu, gdyż zostaliśmy miło przyjęci przez władzę, pracowników i uczestników ośrodka.
Współpraca ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Krzyszczynce w ramach współpracy partnerskiej, realizacja projektu Gminy Bogdaniec pn. „ Od Zależności, ku Samodzielności”.


M. Rodziewicz

 

 


Akcja „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października


2019r. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.



Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym z wizytą w Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp


     22 października 2019 r. uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach pt. „Poznaj swój umysł: nieznane drogi do sukcesu w nauce (i co z tym wspólnego ma sen, kleszcze, orzechy i gorzka czekolada)” prowadzonych przez dr. Mariolę Radzińską. Podczas warsztatów odbywało się rozwijanie kompetencji poznawczych i kreatywnych, uczniowie zapoznali się z neurobiologicznymi podstawami uczenia się, a także dowiedzieli się co je mózg, co go fascynuje i pobudza, a co mu szkodzi. Wzięli udział w treningu pamięci oraz umiejętności poznawczych.
W trakcie wizyty mieli możliwość zapoznania się z aparaturą badawczą w Centralnym Laboratorium, a chętni mogli zbadać skład swojego ciała pod bacznym okiem pracownika uczelni. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji kampanii „Tygodnia dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole”.

W. Czerwińska


 


 III Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. W tym roku jest to już III edycja, która promuje wartość wody w krajobrazie.
Nasi młodzi architekci z klas I i III pod opieką p. M. Rodziewicz przygotowali się do obchodów tworząc wystawę pt. „Woda w krajobrazie”, którą od 22 października można podziwiać na szkolnym łączniku. Wystawa składa się w rysunków przygotowanych przez klasę I PK oraz zdjęć autorstwa uczennic z klasy III TK: Zuzanny Kałużny, Marleny Marcinowskiej i Angeliki Sokalskiej.
O krajobraz dbamy każdego dnia :-)

M. Rodziewicz

GALERIA

 

 


   „ROLNIK” też oddaje honorowo krew!

      Dnia 17 października 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym została zorganizowana po raz kolejny akcja honorowego oddania krwi. Akcja odbywa się dzięki współpracy naszej szkoły z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oddział terenowy w Gorzowie Wlkp. Chętnych nie brakowało ale nie wszyscy mogli ją podarować. Krew oddało 25 osób, to kolejne 10 litrów drogocennego napoju życia. Cieszymy się , że wśród młodych ludzi jest co raz większa świadomość jak ważną role odgrywa krew i jak ważnym jest darem dla każdego potrzebującego.
Dziękujemy  młodym ludziom za godną postawę oraz osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Do zobaczenia w kolejnej akcji.

W. Czerwińska