Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
POLITYKA PRYWATNOŚCI ZOBACZ
 
^Góra strony

Internat

Internat

2019/2020

Mikołajki


 Sprzątanie cmentarza

30.10.2019 mieszkańcy internatu sprzątali zaniedbane groby na cmentarzu komunalnym w Kamieniu Małym. Na grobach zapalono również znicze.

AG

 


Halloween

28.10.2019 internat opanowały strachy, mumie, zombie, wampiry oraz przerażające kosmiczne stwory. Straszydła rzucały sobie nawzajem halloweenowe wyzwania, przekazywały  w magicznym kręgu „wędrującą miotłę czarownicy” oraz bawiły się w chowanego. Gwoździem programu była zabawa w „cukierek albo psikus”.

Wieczorem młodzież oglądała horror pt.: „ TO”.

Imprezę zorganizowali p. Czernecki, p. Gajewska i p. Piątek.

AG


Profilaktyka raka piersi

15.10.2019 r. odbyła się pogadanka poświęcona profilaktyce raka piersi. Przedstawiono czynniki ryzyka, objawy oraz sposoby wykrywania nowotworów piersi. Dziewczęta obejrzały również instruktarz prawidłowo wykonanego samobadnia piersi.

Spotkanie zorganizowały p. Gajewska oraz p. Piątek

AG


Wybory w internacie

21.10.2019 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

Spośród 11 kandydatów do MRI wybrano Wiktorię Rzemieniecką (27 gł.), Jakuba Kosika (15 gł.) oraz Katarzynę Białomazur (5 gł.).

Frekwencja wyborcza wyniosła 86,6%.

AG


Dzień Chłopaka


30.01.2019 z okazji Dnia Chłopaka zorganizowano turniej piłki nożnej dla chłopców. Mieszkańcy internatu chętnie brali udział w rozgrywkach.
W tym dniu nauki własne dla chłopców były odwołane.


2018/2019

 

„Mikołaju, Mikołaju,
Co Ty robisz w naszym kraju? …”


6 XII 2018 odwiedził nas Mikołaj.
Przyniósł prezenty dla najgrzeczniejszych mieszkańców internatu.
Aby otrzymać słodki upominek, należało powiedzieć Mikołajowi wierszyk lub zaśpiewać piosenkę.
Niegrzeczne osoby oraz wychowawcy zamiast prezentów dostali rózgi. Mają kolejny rok, by się poprawić.


AG

 

 


Pokojowy Turniej Piłki Nożnej


22 XI 2018 r. odbył się turniej piłki nożnej.
Rywalizacja między pokojami była zacięta, lecz jednak to dziewczęta okazały się najlepsze.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami.


AG


Halloween

Idąc z duchem czasu, wprowadzamy do naszego życia nowe tradycje. Jedną z nich jest obchodzenie Halloween. 30 XI 2018 r. przebraliśmy się za przeróżnego rodzaju strachy- zombie, czarownice, gnomy i chochliki.
Uczestniczyliśmy w quizie o Halloween, wyławianiu jabłek, wyzwaniach i grze „cukierek albo psikus”.
Imprezę zakończyliśmy internatową potańcówką. Najbardziej wytrwali i niezmordowani brali udział w nocnym maratonie horrorów. 


AG


Człowiek „Guma” – czyli Mistrz Twistera


18 X 2018 postanowiliśmy sprawdzić, które z nas jest najbardziej wygimnastykowane.
Zmierzyliśmy się ze sobą w grze Twister.
Najlepszą osobą okazała się Paulina Cichała.

AG


Dzień Pieczonego Ziemniaka


17 X 2018 świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka.
Z tej oto okazji odwołano nauki w internacie.
Wszyscy rozkoszowali się smakiem przepysznych ziemniaków oraz prowadzili długie rozmowy do późnego wieczora.

Była to doskonała okazja do zacieśniania więzi między mieszkańcami internatu.


AG


 

Samorządny Internat


11.10.2018 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Spośród 16 kandydatów wybrano trzy osoby, które będą reprezentować młodzież. W roku szkolnym 2018/2019 MRI tworzą: Paulina Cichała, Przemysłąw Jaster oraz Kacper Kucharczuk.
Frekwencja wyborcza wyniosła 83%.

A.G.


Pogłówkuj trochę rolniku….03.10.2018, już po raz drugi, odbyły się rozgrywki w „Chłopską Szkołę Biznesu”.
Dzięki uprzejmości kostrzyńskiego MCK, internat zamienił się w wielkie targowisko, gdzie młodzież handlowała chlebem, tkaninami, wozami i organizowała wyprawy handlowe po całym świecie. Najbardziej dochodową spółkę handlową stworzyli Paulina Cichawą i Przemysław Jaster.
Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie!A.G

 

 


 

„Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy…”


26.09.2018 świętowano Dzień Chłopaka w internacie. Czterech panów  rywalizowało ze sobą o miano Top Modela Internatu. Wszyscy byli bardzo dzielni, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Po długich naradach jury zdecydowało, że zostanie nim Przemysław Jaster.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.A.G

 

 

 

 


Okociny


11.09.2018 odbył się Chrzest klas pierwszych. Szesnastu pierwszaków musiało udowodnić, że są warci tego, by przyjęto ich w poczet mieszkańców internatu. Musieli wykazać się sprytem, szybkością, wiedzą oraz talentem wokalnym. Wybrano również nową parę królewską internatu. W tym roku młodzież poszła z duchem czasu i wybrała dwóch króli- Mateusza Wrońskiego oraz Michała Mustera. Wszyscy doskonale się bawili.A.G

 

 

 

 


 

2017/2018

Czym byłby świat bez kobiet?

7.03.2018 r. obchodziliśmy Dzień Kobiet w internacie. Zgodnie z tradycją, chłopcy wręczali dziewczętom kwiaty które symbolizują  wdzięczność i podziękowanie za obecność kobiet w naszym życiu.
Mężczyźni zorganizowali również dla koleżanek małą niespodziankę- turniej koszykówki „Dziewczyny kontra Chłopaki”, w którym zwyciężyły oczywiście dziewczęta- płeć piękna i silna.


A. Gajewska

 

 

 


Morderczy tor

 27.02.2018 roku chłopcy postanowili spróbować swoich sił w biegu przez tor przeszkód, który został zaplanowany przez Panią Gajewską. Tor miał na celu przetestowanie szybkości, sprytu, zwinności i zdolności planowania zawodników. Składał się z kilku części: slalomu, czołgania się, rzucania piłką do kosza, turlania piłeczką do garnka, skoków przez linę oraz skoku wzwyż. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili.


A.Gajewska

 

 


 

 

 

TURNIEJ INTERNATOWY W DARTA

6 lutego w środę odbył się TURNIEJ INTERNATOWY W DARTA. W zawodach wzięli udział uczniowie internatu zarówno dziewczęta ja i chłopcy. Po dwóch godzinnych zmaganiach pierwsze miejsce zajął Butoka Maciek, drugie Kucharczuk Kacper trzecie Łankowski Jan.

 

 

 

 


Mikołajki 2017

 

Wieczór z książką

 W listopadzie bieżącego roku zorganizowano wspólne czytanie książek w szkolnym internacie. Około godziny 21.00 grupa młodzieży zjawiła się na świetlicy, aby  z wybraną pozycją książkową oddać się pasji, jaką jest czytanie. Wśród młodzieży znalazły się osoby, które na co dzień czytają, ale także ci, dla których tego typu akcje są bodźcem do spędzania czasu w inny sposób niż zazwyczaj.  Wspólnie przeczytaliśmy mnóstwo stron kryminałów, romansów, a nawet lektur. A może kogoś na tyle „wciągnęło”, że nie tylko ten wybrany wieczór spędzi z książką.


A.K.


POKOJOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 6 XI 2017r. odbył się jesienny turniej piłki nożnej. Do rywalizacji stanęło trzy drużyny:
I.    Pokój nr 11 (D. Woskolej, G. Łobejko, Łuczak D.)
II.   Pokój nr 12 (M. Juruć, K. Kozinoga, M.Filipowicz)
III.  Pokój nr 19 (A.Celejewki, K. Pilarski, F.Rychterski).
Jako pierwsi na podium stanęli mieszkańcy pokoju nr 11. Drugie miejsce osiągnęli chłopcy z pokoju nr 19, a ostatnie- zaszczytne- miejsce zajęli chłopcy z pokoju nr 12.

A. Gajewska


WYBORY W INTERNACIE

Dnia 20 X 2017 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

Wyniki:
Kucharczuk Kacper- 12 głosów
Woskolej Dawid- 12 głosów
Nazwalski Bartłomiej- 11 głosów
Strzelecki Kamil- 10 głosów
Łankowski Jan- 3 głosy
Uhlendorf Julia- 2 głosy
Kozinoga Kamil- 2 głosy
Cichała Paulina- 2 głosy
Kucharczuk Jakub- 0 głosy
Frekwencja wyborcza wyniosła 69%. Kucharczuk K., Woskolej D. i Nazwalski B. wchodzą w skład MRI.


A. Gajewska


 Internatowa Szkoła Biznesu

 18 października 2017 mieszkańcy internatu próbowali swoich sił w prowadzeniu własnej spółki. Dzięki uprzejmości Pani Joanny Piątek Z Młodzieżowego Centrum Kariery z odziałem w Kostrzynie, uczniowie mieli okazję zagrać w Chłopską Szkołę Biznesu. W dwuosobowych spółkach młodzież  prowadziła własny biznes, produkcję oraz handel. Internatowa świetlica zamieniła się w ogromne targowisko towarów i usług. Gra rozwijała przede wszystkim przedsiębiorczość mieszkańców oraz pozwalała na zastosowanie wiedzy z lekcji w praktyce. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone przez skromne upominki ufundowane przez kostrzyńskie MCK.

A.Gajewska

 

 

 

 


Sto lat chłopaki!

24 września obchodzono Dzień Chłopaka w Internacie. Dziewczęta składały chłopcom serdeczne życzenia. Każdy mężczyzna otrzymał w prezencie słodki upominek, który dziewczęta przygotowały własnoręcznie.

 Anna Gajewska

 

 

 


 

 Chrzest klas pierwszych

 
    12 września, zgodnie z tradycją Internatu ZS CKR, odbył się chrzest klas pierwszych. Zanim pierwszoklasista stanie się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności, musi zaprezentować swoje umiejętności. Jak zwykle „kociaki” piły mleko, miauczały, przygotowywały wspólny posiłek, chwaliły się  wiedzą o naszej szkole. Ubiegłoroczna para królewska, czyli Kamil i Angelika, przekazała insygnia władzy młodszym kolegom. Królem internatu został Kacper Pilarski, a królową Patrycja Kominek. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali dyplomy upamiętniające udział w zabawie.
A.K.

 

 

 

 


 

2016/2017


 DLA UŚMIECHU DZIECI ZROBIMY WSZYSTKO

27 maja 2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Dziecka, odbywającym się w Regionalnej Palcówce Opiekuńczo- Terapeutycznej w Dębnie. Pomysłodawcami i organizatorami zabawy były osoby prywatne, które są wolontariuszami w RPOT. Do zadań uczniów należała przede wszystkim opieka nad dziećmi oraz obsługa małych klientów, odwiedzających „kącik fryzur”. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz Dyrekcji ROPT za umożliwienie udziału w imprezie.

 

Anna Gajewska

 

 


Wielki Wyścig

 24 kwietnia dziewięciu śmiałków sprawdziło swoje siły w morderczym torze przeszkód. Trasa z pozoru była prosta- kółko wokół budynku szkoły. Na uczestników czekały jednak wiele wymyślnych przeszkód- barykady, bieg przez tunel w ulewie, skok wzwyż, slalom z piłka do kosza, przechodzenie pod poprzeczkami. Wyniki tego spotkania ukształtowały się następująco:

I. Kacprzak Albert- 1, 34 min
II.  Kłosowski Mateusz- 1, 37 min
III.  Juruć Maciej- 1, 42 min
IV.Tyszer Dawid- 1,47 min
V.Kruszyna Szymon- 1, 49 min
VI.Cichała Paulina- 2 min
VII.  Kijewski Michał- 2,34 min
VIII.   Niesłuchwska Natalia- 2,37 min
IX.  Dąbrowa Dawid- 2, 47 min

A.    Gajewska

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wielkanoc za pasem

5 kwietnia mieszkańcy internatu zacięcie szukali sześćdziesięciu pisanek, które na terenie szkoły ukrył zajączek wielkanocny. Zadanie nie było proste- jajka ukryte były w trudno dostępnych miejscach(np.: w rynnach, parapetach, wszelkiego rodzaju szparach i zakamarkach). Mimo kiepskiej pogody, uczestnicy poszukiwań doskonale się bawili. Największą ilość kolorowych jajek zebrał Dawid Dąbrowa, Przemysław Jaster oraz Maciej Juruć.

A.Gajewska

 

 

 

 

 

 


 

Wiosna ach to Ty


21 marca młodzież, zgodnie z tradycją, świętowała pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Dziewczęta przygotowały Marzannę, która spłonęła w ognisku. W ten sposób symbolicznie pożegnaliśmy zimę. W związku z Dniem Wagarowicza nauki własne w internacie zostały odwołane. Młodzież przygotowała ognisko oraz cieszyła się smakiem kiełbasek oraz pieczonych ziemniaków.

 

 

 

 

 


My name is Bond. James Bond


16/17 marca w internacie odbył się kolejny wieczór filmowy. Młodzież oglądała film o agencie 007 pt.:”Spectre”. Nocne projekcje filmowe na trwałe wpisały się w tradycje internatu i odbywają się raz w miesiącu.


Anna Gajewska

 


DZIEŃ KOBIET


8 marca chłopcy tradycyjnie wręczali dziewczętom, nauczycielkom, wychowawczyniom oraz paniom z obsługi, kwiaty z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Mężczyźni zorganizowali również pierwsze w tym roku ognisko, przy którym wraz z koleżankami piekli smaczne kiełbaski.


Anna Gajewska

 

 

 

 

 

 


WIECZÓR FILMOWY

16/17 lutego odbyła się projekcja filmu pt.: „Łowcy mogił”. Film cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Pomysłodawcą spotkania była Młodzieżowa Rada Internatu.

A. Gajewska


WALENTYNKI

 

15 lutego odbyła się poczta walentynkowa. Miłosne listy roznosił sam Amor (Michał Kijewski). Młodzież chętnie uczestniczyła w zabawie. 

A. Gajewska

 

 

 

 

 

 

 

 


 Armwrestling

25.01.2017 r. mężczyźni postanowili udowodnić swoje męstwo i zamanifestować siłę poprzez siłowanie się na rękę. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród chłopców, lecz także wśród dziewcząt. Oto wyniki:

I. miejsce- Mariusz Nawrocki

II. miejsce- Michał Jakubowski

III. miejsce- Przemysław Jaster

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Magda Kuśnierz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Anna Gajewska

 

 

 

 

 

 


WIGILIA

 W dniu 12.12.2016 r. odbyło się pierwsze od wielu lat spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Internatu. Mikołaj rozdał wszystkim prezenty w postaci ciasteczek i babeczek, które z ogromnym poświęceniem upiekły koleżanki z technikum żywienia. Młodzież oraz wychowawcy składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Opiekunkami spotkania były A. Gajewska, A. Karczmarska i B. Ożga.

 

 1. Gajewska

 

 

 


INTERNATOWY TURNIEJ UNIHOKEJA

     W dniu 14.12.2016 na Sali gimnastycznej odbył się turniej unihokeja mieszkańców internatu. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny, które rozegrały turniej systemem ,,każdy z każdym”.

     Pierwsze miejsce zajęła ekipa JEDEN STRZAŁ w składzie: Roksana Kudrelek, Maciej Butoka, Maciej Juruć.  Druga pozycja przypadła w udziale drużynie TŁUCZNIKI ,którą tworzyli: Weronika Kukuruza, Angelika Staniszewska, Erwin Solski i Albert Kacprzak. Na trzecim miejscu uplasowała się MAFIJA w składzie: Zuzanna Lubczyńska, Agnieszka Pietrzak, Paweł Muster i Dawid Woskolej. Czwarte miejsce – po zaciętej walce – zajęła ekipa o nazwie  XY , którą tworzyli: Paulina Cichała, Katarzyna Grocholska, Przemysław Jaster i Bartłomiej Nazwalski.

     Trzy pierwsze ekipy otrzymały dyplomy i słodkie nagrody, a czwarta drużyna lizaki pocieszenia.

Turniej obfitował w efektowne momenty gry, zażartą walkę, popisy umiejętności bramkarskich i strzeleckich. Dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałą grę w duchu fair-play.

     Dla mnie wygrali wszyscy.

 

Roman Czernecki

 

 


ANDRZEJKI

W czwartek 24 listopada do internatu przybyło cztery wiedźmy wraz z kotem, by przepowiedzieć przyszłość chłopcom i dziewczętom. Czarownice wróżyły za pomocą czarodziejskiej kuli, kości, wylosowanych symboli oraz z ręki. Mieszkańcy naszego internatu mogli również poznać imię swojego wybranka/swojej wybranki Organizatorką spotkania była p. Karczmarska.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym.


WARSZTATY KOSMETYCZNE AVON

23 listopada nasz internat odwiedziły przedstawicielki firmy Avon, które zorganizowały pokaz najnowszych trendów w makijażu. Dziewczęta mogły również przeprowadzić test na rodzaj skóry, skorzystać z porad wizażystek, wypróbować testery kosmetyków i perfum. Pani Olga i pani Nikola przeprowadziły konkurs plastyczny na okładkę katalogu AVON. Trzy najlepsze prace zostały nagrodzone kosmetykami. Warsztaty były doskonałą okazją do odpoczynku od codziennej nauki oraz do zacieśnienie więzi między wychowankami.

 

GALERIA


 

Obchody Halloween czas zacząć!

26.10.2016 r. rozpoczęliśmy w internacie Halloween. Tego dnia odbył się konkurs na najpiękniejszą dynię. Do finału weszło pięć dyniowych rzeźb ( pok. Nr 10, 11, 13, 14). Jury (Agnieszka Pietrzak, Weronika Kukuruza, Kamil Kołoszyc) miało niełatwy orzech do zgryzienia. Po długiej naradzie ogłoszono wyniki:

I. dynia pok. nr. 14- P. Cichała, A. Grygorczyn, K. Makrzanowska, N. Niesłuchowska

II. dynia pok nr. 11- A. Kacprzak, E. Solski, D. Woskolej

III. dynia pok. 10- R. Ciechowicz, B. Nazwalski, M. Rutkowski

 

Zwycięzcom gratulujemy!

01. 11.2016 r. zorganizowaliśmy Wieczór Filmów Grozy. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie się za postać rodem z Halloween. Mieszkańcy naszego internatu poważnie podeszli do tego tematu. Efekty ich pracy były oszałamiające- internat opanowany został przez straszydła. Wszystkie potwory oglądały do późnych godzin nocnych horrory.

02.11.2016 r. uczniowie, kultywując rodzimą tradycję, wybrali się na cmentarz komunalny w Kamieniu Małym, by posprzątać opuszczone groby i zapalić na nich symboliczną świeczkę.

Anna Gajewska

 

 

 

TURNIEJ PIŁKARSKI "ZŁOTY LIŚĆ JESIENI"

 

17.10.2016 r. internatowe drużyny zmagały się o miano najlepszej w piłkarskim turnieju. Po zaciętej i ekscytującej walce, wyniki kształtują się następująco:

 I miejsce:

 1. Adrian Dominiczak
 2. Erwin Solski
 3. Dawid Woskolej

 II miejsce:

 1. Maciej Juruć
 2. Grzegorz Łobejko
 3. Kamil Strzelecki

 III miejsce:

 1. Dawid Dąbrowa
 2. Kamil Kozinoga
 3. Mariusz Nawrocki

 Anna Gajewska

 

 

 

 

 

 

 


Fifa 17-turniej.

 

Dnia 10.10.2016 r. z inicjatywy uczniowskiej odbył się turniej w grę FIFA 17. Pomysłodawcą oraz organizatorem spotkania był Patryk Pietras. W turnieju brało udział 16 uczestników:

1.Patryk Pietras

2.Przemysław Jaster

3.Andrzej Kaszyński

4.Maciej Juruć

5.Kamil Strzelecki

6.Grzegorz Łobejko

7.Dawid Woskolej

8.Kamil Kozinoga

9.Kasia Grocholska

10.Dawid Dąbrowa

11.Albert Kacprzak

 12.Michał Kijewski

13.Adrian Antoni Dominiczak

14.Kamil Kołoszyc

15.Radosław Turek

16.Mariusz Nawrocki.

Walka między graczami byłą zacięta.

Oto wyniki spotkania:
I miejsce- Patryk Pietras
II miejsce- Przemysław Jaster
III miejsce- Andrzej Kaszyński

 

Anna Gajewska

 

 

 

 

 

 

Wybory w Internacie

 
05.10.2016 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.
Spośród ośmiu kandydatów (CICHAŁA PAULINA, CZESZEJKO NATALIA, FILIPOWICZ KLAUDIA, JURUĆ MACIEJ, KACPRZAK ALBERT,KASZYŃSKI ANDRZEJ, KOZINOGA KAMIL, LUBCZYŃSKA ZUZANNA) mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli.
Najwięcej głosów otrzymali Natalia Czeszejko, Albert Kacprzak oraz Paulina Cichała- te osoby tworzą MRI.
Frekwencja wyborcza wyniosła 82,3%. Niestety nie wszyscy potrafili uczciwie walczyć o głosy.
Andrzej Kaszyński został pozbawiony praw wyborczych za próbę oszustwa.
 
A. Gajewska
 
 
 
 
 
 

Dzień Chłopaka

 

27.09.2016 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka w internacie.

Dziewczyny życzyły chłopcom:


Gwiazdki z nieba, 
kasy ile potrzeba,
samych radości,
ze mną czułości,
słońca w błękicie,
uśmiechu przez calutkie życie

Do życzeń zostały dołączone przepyszne babeczki.

 

A. Gajewska

 


 

Chrzest klas I

Zanim pierwszoklasista stanie się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności, musi przejść chrzest bojowy. Co rok poddajemy Pierwszaków innym próbom …….

W tym roku były to:

1. Karmienie się jogurtem

2. Miauczenie ulubionej piosenki

3. Jedzenie magicznej mikstury

4. Masterchef- trzepanie piany z białek

5. Quiz o internacie

6. Przebijanie balonu

7. Całowanie Super Świnki

8. Kocia Ścieżka Zdrowia

 

Po zaciętej walce nowym Królem Internatu został Grzegorz Łobejko a Królową Angelika Staniszewska.

 

Anna Gajewska

 

 

GALERIA


2015/2016

Majowe ognisko

17.05.2016 odbyło się ognisko internatowe w GOKu. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwały p. Jastrząb i p. Gajewska. Chłopcy i dziewczyny grali w piłkę, słuchali muzyki i piekli kiełbaski. Na koniec imprezy upieczono w ognisku ziemniaki, które świetnie smakowały w miłej atmosferze na świeżym powietrzu. Wszyscy w wesołych nastrojach wrócili bezpiecznie do internatu.
Anna Gajewska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Żegnajcie! Żegnajcie! Do widzenia!

 

Dani 27.04.2016 r. w internacie odbyło się uroczyste pożegnanie klas czwartych.

Młodsi koledzy przygotowali małą uroczystość, podczas której życzyli tegorocznym absolwentom pomyślnie zdanej matury oraz sukcesów osobistych i zawodowych. Każdy czwartoklasista otrzymał również skromną pamiątkę, która zawsze będzie przypominać o wspaniałych chwilach spędzonych w Internacie ZS CKR w Kamieniu Małym. W tym roku mury internatu na zawsze opuściło 7 osób: Jakub Binek, Sandra Bogacka, Martyna Gryko, Patryk Rawlik, Błażej Szczepaniak, Katarzyna Śniadała i Dawid Żmuda- Trzebiatowski.

 

Anna Gajewska

 

 

 

 

 

 

 


Wiosenny Dzień Sportu

22 marca odbył się Wiosenny Dzień Sportu w Internacie. Do zabawy zgłosiło się ośmiu śmiałków, którzy zmierzyli się z morderczym torem przeszkód oraz konkurencją dla strogmenów- trzymaniem butelki na wyprostowanych rękach. I miejsce zajął Bartłomiej Nazwalski kl. IA, II miejsce Mateusz Filipowicz kl. IR, III miejsce Erwin Solski kl. III R.
Oto szczegółowe wyniki wszystkich uczestników:
 
Bartłomiej Nazwalski- tor 20,75 s., trzymanie butelki 1,45 min.
Mateusz Filipowicz- tor 30,5 s., trzymanie butelki 2,15 min.
Erwin Solski- tor 24,61 s., trzymanie butelki 1,13 min.
Maciej Juruć: tor 32 s., trzymanie butelki 0,46 s.
Jakub Binek: tor 26 s., trzymanie butelki 1,38 min.
Kamil Strzelecki- tor 41,66 s., trzymanie butelki 1,25 min.
Patryk Pietras- tor 41,96 s., trzymanie butelki 1,40 min.
Albert Kacprzak- tor 25 s., trzymanie butelki 0,15 s.
 
A. Gajewska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Kobiet

07.03.2016 r. męska część internatu zafundowała płci pięknej z okazji Dnia Kobiet miłą niespodziankę w postaci

kwiatów. Chłopcy życzyli dziewczętom

 

Miłości po kres i radości do łez,

promyków słońca i bukietów róż bez końca,

mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń,

wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia,

a w portfelu i na koncie?

Same miliony lub chociaż tysiące.

 

A. Gajewska

 

 

 

 


 

Powiedz komuś, że Go kochasz

 
Walentynki to święto zakochanych. Tego dnia ludzie w sposób szczególny okazują sobie sympatię. Dla mieszkańców  internatu, którym wyznanie uczuć przychodzi z trudem, 15.02. zorganizowana został Poczta Walentynkowa. Każdy mógł wrzucić do walentynkowej skrzynki Walentynkę, którą do adresata dostarczył sam Amor (Alber Kacprzak).
 
Anna Gajewska
 

 

SPOTKANIE Z BAJKĄ W KAMIENIU MAŁYM

 

09.02.2016 r. w GOKu w Kamieniu Małym odbyła się karnawałowa impreza dla dzieci pt.: Spotkanie z bajką. Organizatorami spotkania byli : Biblioteka Miejska w Witnicy- Filia w Kamieniu Małym, Biblioteka ZS CKR w Kamieniu Małym oraz miejscowa Rada Sołectwa. Oprócz w zabawie tanecznej, dzieci brały udział w przeróżnych konkursach: znajomości bajek, plastycznym oraz na najpiękniejsze bajkowe przebranie. Czas milusińskim umilali m.in. Czerwony Kapturek, Wilk, Miś Puchatek i Pajacyk oraz dobra dziecięca muzyka. W bajkowe postacie wcielili się mieszkańcy internatu ZS CKR w Kamieniu Małym (Paulina Cichała, Maciej Juruć, Zosia Bugajska i Alicja Olszak). Uczniowie szkoły przygotowali również stronę muzyczną spotkania. Przebierańcy doskonale bawili się do późnego wieczora. Z niecierpliwością czekają na następny Karnawał.

 

Anna Gajewska

 

 

 

 


 

Ostatki i koniec Karnawału

 

Nieubłaganie nadszedł kres Karnawału. Ostatki to jedyna okazja, by jeszcze trochę nagrzeszyć przed Wielkim Postem. Zwyczajowo jest to czas zabaw i szaleństw. Zgodnie z tradycją młodzież postanowiła hucznie pożegnać Karnawał. Mieszkańcy internatu zorganizowali zabawę taneczną, podczas której można było się wybawić, wytańczyć, wyśmiać i wykrzyczeć. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

 

 

 


 

Andrzejki

30.11.2015 r. odbyły się internatowe Andrzejki. Mieszkańcy przewidywali swoją przyszłość za pomocą tradycyjnych wróżb (lanie wosku, losowanie imienia wybranka, ciastka wróżbą). Po wróżeniu młodzież mogła wyszaleć się podczas andrzejkowej dyskoteki. Zabawę umilał słodki poczęstunek.


 

Internatowe Halloween

 Dnia 29.10.2015 r. dla mieszkańców internatu został zorganizowany konkurs na najbardziej pomysłową halloweenową dekorację pokoju oraz na najbardziej oryginalne przebranie. Wybór zwycięscy stwarzał problem, ponieważ młodzież wcielała w życie nawet najstraszliwsze pomysły. Po długich naradach jury wytypowało zwycięzców. Nagrodzeni zostali Karolina Cieślak, Marcelina Domin, Magdalena Król (dekoracja pokoju) oraz Klaudia Filipowicz (przebranie).

 

 

GALERIA


Wyjazd do teatru

29.10. 2015 r. odbył się wyjazd młodzieży internatowej na spektakl pt.: „Ony” grany przez Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wlkp. Sztuka była grana w kostrzyńskim ECS „Kręgielnia”, w ramach projektu Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem. Kierownikiem wycieczki była pani Karczmarska. Sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców internatu.

 


 

Chrzest klas pierwszych

 

    24 września, zgodnie z tradycją Internatu ZS CKR, odbył się chrzest klas pierwszych, zwany potocznie „otrzęsinami" lub "okocinami”. Impreza była przygotowana przez uczniów klas II. Aby zostać przyjętym w poczet wychowanków internatu, dwudziestu czterech pierwszoklasistów zmierzyło się z wieloma nietuzinkowymi konkurencjami.

    Pierwszaki musiały między innymi: pić mleko na czas, spożyć magiczny eliksir, jak najszybciej zjeść jabłko zwieszone na sznurku. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli zadania i zostali przyjęci przez Króla (Maciej Juruć) i Królową (Zosia Bugajska) do społeczności internatu jako jej pełnoprawni członkowie. Para Królewska przekazała również insygnia władzy młodszym kolegom.

    Nową Królową została Angelika Sokołowska, a Królem Albert Kacprzak. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki, które zawsze przypominać im będą o tej doniosłej chwili.

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ


 

INTERNATOWY TURNIEJ W UNIHOKEJA

      W dniu 04.02.2015 r. odbył się na Sali gimnastycznej turniej unihokeja mieszkańców internatu. W turnieju brały udział 4 ekipy trzyosobowe. Mecze rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”. Wygrała ekipa UKRAINA w składzie J. Binek, B. Czerwoński, D. Żmuda-Trzebiatowski. Drugie miejsce zajęła ekipa BYLE CO (na moje pytanie jaką nazwę mam wpisać, odpowiedzieli ,,niech pan wpisze byle co”-to wpisałem),a tworzyli ją E. Solski, M. Jakubowski, P. Swędrowski. Trzecie miejsce wywalczył DREAM TEAM, który tworzyli A Kaszyński, M. Juruć, M. Butoka. Czwarte miejsce przypadło w udziale ekipie GERSZIEN KIRSZIEN (czytaj: gerszien kirszien) w składzie której byli M. Czeszejko. M. Koncik, P. Pietras. Nagrodami w turnieju były słodycze, którymi obdarowano trzy pierwsze ekipy. A co z czwartą ekipą? A czwarta…

Roman Czernecki

 

 


Rozgrywki sportowe w internacie

 
Dnia 10.10.2013 r. młodzież z internatu zorganizowała rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej.
Głównym sędzią oraz organizatorem imprezy był Dominik Swędrowski. Udział w zawodach brała młodzież z internatu podzielona na trzyosobowe zespoły, które musiały wykazać się umiejętnością pokonywania toru przeszkód , w jak najszybszym czasie. Ponadto przeciągali linę, grali w piłkę nożną i siatkową.

I miejsce zajął zespół w składzie:

1. Marcin Czeszejko
2. Jakub Binek
3. Patryk Rawlik

II miejsce:

1. Dawid Ĺťmuda - Trzebiatowski
2. Erwin Solski
3. Katarzyna Śniadała

III miejsce:

1. Benjamin Czerwoński
2. Sandra Bogacka
3. Sandra Janusewicz

GRATULUJEMY!!!

 


 

   Dnia 25.09.2013 r. w internacie ZSCKR w Kamieniu Małym odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.
Uroczystość przygotowali i prowadzili uczniowie klas starszych (tj. II Ta: Katarzyna Śniadała – królowa; Dawid Ĺťmuda-Trzebiatowski – król, i III Ta: Dominik Swędrowski, Mateusz Niemyt).
    Aby otrzymać miano ‘pełnoprawnego mieszkańca internatu’ uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z takimi konkurencjami jak: picie mleka na czas, jedzenie magicznej mikstury, smakowanie jogurtów. Dużo śmiechu i zabawy wywołały konkurencje z balonami, czy udział w karaoke.
    Wszyscy pierwszoklasiści pomyślnie przeszli chrzest bojowy i otrzymali ‘miano pełnoprawnego mieszkańca internatu’.
    Na pamiątkę chrztu każdy uczeń kl. I otrzymał medal w kształcie kota.

    Uroczystość odbyła się pod opieką p. M. Rodziewicz.

 WIĘCEJ ZDJĘĆ


 

Internat-otrzęsiny klas pierwszych

 

 

 • Dnia 12.09.2012 r. w internacie ZSCKR w Kamieniu Małym odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

 

 • Imprezę przygotowali uczniowie kl. II Ta i II Tk. Aby zostać przyjętym w poczet wychowanków internatu, należało zmierzyć się z następującymi konkurencjami:

 

 • Picie mleka, pisanie podania, zabawa z balonami, karaoke, smakowanie jogurtów.

 

 • Wszyscy uczniowie klas pierwszych pomyślnie przeszli chrzest bojowy i zostali pasowani przez króla i królową na pełnoprawnych mieszkańców internatu „Witajcie w internacie”.

 

 • Na koniec zabawy każdy uczeń kl. I otrzymał symbolicznego kota.
 • Obejrzyjcie zdjęcia z imprezy TUTAJ
Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook