Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
POLITYKA PRYWATNOŚCI ZOBACZ
 
^Góra strony

Aktualności

Aktualności

Promocja lektur podróżniczych podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki

27 września 2017r. w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyła się wystawa  książek  „ Na turystycznym szlaku...”. Była to dobra okazja do prezentowania nowości podróżniczych dostępnych  w naszej bibliotece.

A. O.

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki. Zakupiłyśmy wskazane przez was tytuły książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogacając księgozbiór o 39 nowych egzemplarzy. W dalszym ciągu prosimy o wasze życzenia czytelnicze. Przystępujemy do dalszego etapu realizacji programu.


SPOTKANIE  INFORMACYJNO- SZKOLENIOWE  Z UDZIAŁEM

 POWIATOWEGO BIURA PRACY

 

        Dnia 06 kwietnia 2016r. odbyło się spotkanie dla klas IV z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp. Romanem Rutkowskim. Było to spotkanie informacyjne i dotyczyło pomocy w pozyskaniu środków na podjęcie działalności gospodarczej, refundacji kosztów wyposażenia stanowiska pracy oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Młodzież otrzymała także materiały źródłowe na temat stażów , szkoleń i innych form podwyższenia kwalifikacji zawodowych. Nie obyło się bez statystyki i danych liczbowych dotyczących młodych ludzi bezrobotnych w powiecie gorzowskim i województwie lubuskim. Nikomu nie życzy się zasilania szeregów bezrobotnych, ale gdyby tak się stało, młodzi ludzie wiedzą gdzie szukać alternatywnych dróg wyboru w swoim życiu.

 

                                                                                                                   W. Czerwińska


 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2015

 
Dnia 22 października 2015 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym zostało zorganizowane dla młodzieży klas czwartych spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Gorzowie Wlkp panem Lechem Idziaszkiem. Spotkanie, to dotyczyło przyszłości zawodowej młodzieży. Zostało przeprowadzone w formie debaty oxfordzkiej. Główną ideą dyskusji była obrona i negocjacja zaproponowanej tezy debaty, która brzmiała:" Odpowiednie przygotowanie zawodowe absolwentów szkół średnich gwarantuje znalezienie pracy". W wyniku interesującej dyskusji i głosowania, przewagę uzyskała strona broniąca tezy debaty. W przygotowaniu przedsięwzięcia wzięły udział panie: Marta Wojewoda i Wioletta Czerwińska.
                                                                                                                   W.Cz.

 

MIKOŁAJKOWE TARGI EDUKACYJNE, TURYSTYKI I PRACY

     Już po raz  kolejny nasza szkoła uczestniczyła w "Mikołajkowych Targach Edukacji, Turystyki i Pracy" zorganizowanych przez Biuro Karier i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. Odbyły się one 04 grudnia 2014 r. Adresatem spotkania była młodzież klas maturalnych planująca swoją dalszą drogę edukacyjną i karierę zawodową, Młodzież miała możliwość uczestniczenia w wykładzie przeprowadzonym przez doradcę zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w ramach , którego została poruszona tematyka - "Jak wybrać studia?". Kolejną ciekawą poradą ekspertów było: - "Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?". W związku z tym ,że był to okres mikołajkowy nie zabrakło upominków dla każdego uczestnika Targów. Wyjazd i spotkanie należy uznać za udany i przydatny w podejmowaniu dalszych życiowych decyzji.

 W. Czerwińska

 

 

 

 

 

 


„Edukacja- Praca- Kariera”

W dniu 12 listopada 2014r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym  brał udział w Targach Edukacji Pracy „Edukacja- Praca- Kariera” organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Gorzowie Wlkp i Młodzieżowe Centrum Kariery w Kostrzynie n/O. Spotkanie zostało zorganizowane dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej planującej swoją dalszą drogę edukacji, studentów, absolwentów planujących dalsze kształcenie czy wchodzących na rynek pracy, jak i również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej. Targi te były doskonałą promocją naszej szkoły oraz dawały możliwości zapoznania naszej młodzieży z rynkiem edukacyjnym i rynkiem pracy. Szkołę naszą reprezentowała młodzież klas IV wraz z opiekunem panią R. Naranowicz- Zgierską.  

W.Czerwińska


LOKALNY  RYNEK  PRACY

 

Dnia 16 kwietnia 2013 r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy – Liderem Klubu Pracy panią Haliną Chłap. Spotkanie to miało miejsce w ramach współpracy Szkolnego Ośrodka Kariery  przy ZSCKR z Powiatowym Urzędem Pracy w Gorzowie Wlkp.
Celem wizyty było zaprezentowanie  młodzieży lokalnego rynku pracy oraz przedstawienie aktualnych ofert osobom chcącym podjąć w najbliższym czasie trud zarabiania pieniędzy. Dalsza część  spotkania dotyczyła sposobów prezentowania swojej osoby podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W wystąpieniu pracownika PUP znalazło się, oprócz elementów informacyjnych , wiele zagadnień socjotechnicznych oraz edukacyjnych.
W. Czerwińska

 
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012 w listopadzie zorganizowaliśmy w szkole cykl spotkań i wyjazdów poświęconych przedsiębiorczości. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Kancelaria Prezydenta RP. Tematyka spotkań  w bloku dla szkół ponadgimnazjalnych „Otwarta Firma” dotyczyła zagadnień: własna firma, pracownik i pracodawca, marketing firmy, etyka w biznesie, konsument, finanse.

Gościliśmy w szkole przedstawicieli firm :
-Prywatna Praktyka Weterynaryjna  w Kostrzynie  nad Odrą ,
-Gospodarstwo rolne  w Kamieniu Wielkim,
-Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, oddział Witnica ,
-Centrum Pszczelarskie w Kostrzynie nad Odrą,
-Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze , oddział w Gorzowie Wielkopolskim.

Odwiedziliśmy następujące firmy:
-Okręgowa Stacja Chemiczno- Rolnicza w Gorzowie Wlkp.,
-Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Wlkp. – Centrum  Bio- Eko – Energetyczne w Stanowicach,
-Zielona Dolina Odry i Warty w Górzycy,
-Ośrodek Agroturystyczny w Drzecinie.
 
W podziękowaniu za umożliwienie realizacji spotkań każda firma otrzymała podziękowanie w formie dyplomu.
Uczniowie poznawali od strony praktycznej, jak założyć własną działalność gospodarczą, skąd pozyskać fundusze na założenie i rozwój, jak reklamować istniejącą firmę i co znaczy etyczny biznes. Były to cenne pogadanki, prelekcje , warsztaty i wycieczki, które weryfikowały i ‘’uporządkowały” wiedzę teoretyczną. Różnorodna tematyka i forma realizacji pozwoliła znaleźć dla każdego coś interesującego.
Zapraszamy wiosną na Dzień Przedsiębiorczości  i za rok na Tydzień Przedsiębiorczości.

Wioletta Czerwińska i Helena Stupak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 08.11.2012 r. została zorganizowana wycieczka edukacyjna do Okręgowej Stacji Chemiczno- Rolniczej w Gorzowie Wlkp. W wycieczce tej uczestniczyła młodzież klasy I TA i III TA w raz z opiekunami p. H. Stupak i p. W. Czerwińską. Celem wycieczki było zapoznanie z zadaniami realizowanymi przez Okręgową Stację Chemiczno – Rolniczą. Ponadto była możliwość obejrzenia cyklu badawczego gleby dla potrzeb doradztwa nawozowego, nowoczesnej aparatury a także organizacji stanowisk pracy i zapoznania się z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy badaniach laboratoryjnych. Uczniowie i opiekunowie dziękują dyrekcji i pracownikom Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej za miłe przyjęcie i umożliwienie realizacji zadań wynikających z „Tygodnia przedsiębiorczości”.
 
Wioletta Czerwińska

 

 

 


 •       Dnia 23.10.2012 r. młodzież klas czwartych  wraz z opiekunem panią Wiolettą Czerwińską uczestniczyła w Targach Pracy pod nazwą „Debiut na rynku pracy, które odbyły się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp.
 •     Przedsięwzięcie skierowane było do młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych, studentów oraz młodych ludzi bezrobotnych poszukujących swojego miejsca na rynku pracy. Była możliwość wysłuchania wykładów wygłaszanych przez pracowników Centrum Edukacji Młodzieży i Pracy w Gorzowie Wlkp. Wykłady  te były o następującej tematyce: „Techniki poszukiwania pracy” oraz „Autoprezentacja samego siebie”. Każdy znalazł coś dla siebie interesującego.

  Wioletta Czerwińska


 •       16 października 2012 r. uczniowie klas IV oraz III wraz z opiekunami panią Heleną Stupak i Wiolettą Czerwińską udali się  na wycieczkę edukacyjną do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. W ramach trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczestnicy mieli przedstawione możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii do obniżania kosztów utrzymania gospodarstw domowych. Wskazania na możliwości wykorzystania lokalnych odnawialnych źródeł energii. Poznanie polityki UE w zakresie przedsiębiorczości na rynku lokalnym (woj. Lubuskie), rozpoznawanie możliwości pozyskania i wykorzystania źródeł finansowania  inwestycji na wsi - przykłady z woj. Lubuskiego. Punktem zamykającym nasz program wycieczkowy było zwiedzanie  biogazowni w Kalsku. Wspomniana forma lekcji jest ciekawym doświadczeniem pogłębiającym i utrwalającym wiedzę na konkretnych przykładach z zakresu nauczanych przedmiotów  przedsiębiorczości, funkcjonowania rynków rolno – żywnościowych i specjalizacji.

  Helena Stupak, Wioletta Czerwińska

 

 

 

 

 

 

 


 •     W dniu 15.10.2012 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery gościliśmy w murach naszej uczelni lidera Klubu Pracy przy Centrum Edukacji i Pracy  Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp. pana Lecha Idziaszka.
  Celem spotkania było przeprowadzenie warsztatów kompetencyjnych, które miały za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę niezbędną w procesie poszukiwania pracy oraz zainspirować do dalszej pracy nad swoją osobowością. Podczas zajęć przeprowadzono liczne testy z zakresu sposobu rozwiązywania problemów zawodoznawczych. A ponadto  poddano uczestników próbie dyskusji i określania swojego typu temperamentu, komunikacji oraz sposobu przyswajania wiedzy. W spotkaniu tym uczestniczyła młodzież klas IV.

  Wioletta Czerwińska

 

 

 

 

 

 

 •  
 •  


   

 • SZKOLNY  OŚRODEK  KARIERY

 • SzOK

   Wioletta  Czerwińska

  DORADCA  ZAWODOWY

 •  
 •  
  • Godziny otwarcia  ( gabinet  nr 17)
  •  
  Poniedziałek     8.20    -   11.45
  Wtorek              8.20    -   10.55
  Środa                8.20 – 9.50 ; 12.40  - 13.25
  Czwartek         11.00    -   13.25
  Piątek              10.10    -   12.35

 

 Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

 

 

   W dniu 21.12.2010r. odbyło się Spotkanie młodzieży w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Spotkania takie są już tradycją w naszej szkole. W programie wzięła udział młodzież z Oberstufenzentrum z Seelow oraz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Nauczycielami współpracującymi byli: Pani Ewa Kaniowska, Pan Roman Czernecki, Pani Olga Glinka oraz Pani Agnieszka Osowska. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Pan Dyrektor Ryszard Nowicki oraz Pani Dyrektor Renata Winkel. Jako tłumacz grupę polsko-niemiecką wspierała także Pani Jolanta Biernat. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości oraz uczestników spotkania. Goście z Seelow wręczyli na ręcę opiekunów stroiki świąteczne oraz kalendarze ze spotkań. Następnie zaproszono wszystkich do wspólnego poczęstunku. Po posiłku nadszedł czas na część warsztatową. Młodzież miała więc okazję do wykazania się umiejętnościami manualnymi, a także mogła wykorzystać swoją wiedzę z zakresu j. niemieckiego. Właśnie w tym czasie nawiązują się znajomości, a także przyjaźnie. Po warsztatach uczniowie odwiedzili pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Młodzież obdarowala mieszkańców domu własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz cukierkami. Ponadto grupa uczniów pod opieką Pana Romana Czerneckiego zaśpiewała kolędy. Niespodzianką był koncert akordeonowy w wykonaniu Wiktora i Eugeniusza Gołębiowskich. W ich wykonaniu usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Po wizycie w Domu Pomocy Społecznej młodzież wraz z opiekunami wróciła do szkoły na posiłek. Następnie Pan Dyrektor podziękował za spotkanie oraz wręczył gościom upominki wykonane własnoręcznie przez  naszych uczniów. Przed wyjazdem do Seelow uczniowie mieli jeszcze okazję zwiedzić naszą szkołę. W czasie pożegnania wspólnie postanowiono, że współpraca będzie kontynuowana. Program zrealizowano dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu "Pro Europa Viadrina" ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Koordynator spotkania: Agnieszka Szuszakiewicz

      

 

 

 

 

                          Grupa opiekunów młodzieży  

 

 

 

 

                           Warsztaty

 

 

 

 

Projekt „Akcja Edukacja”

 • w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
 • w Kamieniu Małym
W miesiącu lutym 2010 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbyła się akcja informacyjno-rekrutacyjna mająca na celu m. in. rozpowszechnienie informacji o korzyściach płynących z dalszej edukacji. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich i trzecich. Akcja informacyjna została przeprowadzona przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu z Gorzowa Wlkp. Młodzież wysłuchała wykładu oraz otrzymała ulotki i materiały informacyjne.
 • W ramach akcji uczniowie wzięli udział w konkursie polegającym na napisaniu referatu na temat: „Dlaczego nasza Szkoła powinna mieć klasę akademicką?”. Celem konkursu było wyłonienie tzw. „klas akademickich”. W rezultacie w Zespole Szkół Rolniczych utworzono jedną klasę akademicką. Funkcjonowanie klasy będzie polegało na udziale uczniów w cyklu wykładów w miesiącach od marca do czerwca 2010 r. Każdy uczeń dodatkowo otrzyma „indeks akademicki”, w którym będzie potwierdzany jego udział w zajęciach.
 • Projekt powstał z inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp., a współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • Celem projektu jest m. in. podniesienie świadomości uczniów w zakresie wyboru dalszej ścieżki kształcenia.
 • A. Szuszakiewicz
Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook